Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Biżuteria złota i srebrna dla Ciebie

Od lat człowiek ubóstwia wszelkiego typu ozdoby. Wiemy, że już dwadzieścia dwa tysiące lat temu człowiek tworzył różnego typu biżuterię. W tak zamierzchłych czasach materiałem, który służył temu było drewno lub muszle. Na przestrzeni tysięcy lat techniki wyrobów tego typu ornamentów rozwijały się. Zmieniały się także surowce, z których robiono biżuterię. Dopiero około trzy i pół tysiąca lat przed naszą erą zaczęto do tego używać materiałów znanych nam dzisiaj jako szlachetne, czyli srebra i złota.

Biżuteria nie była tylko związana z upiększeniem ciała. Była nacechowana religijnie i związana była ze światem wierzeń oraz mitów. W zamierzchłych czasach podobnie jak dzisiaj przypisywano rozmaitym amuletom nadprzyrodzoną moc i wierzono, że noszenie jakiejś biżuterii przyczyni się do sukcesu w bitwie lub szczęściu w miłości, uchroni przed chorobą i odegna złe duchy.
olenkaphu.pl
Napisał: Pavlina Jane
Na podstawie: http://www.flickr.com
Ozdoby ciała, jakie wyrabiano w starożytnych czasach w Grecji oraz w Rzymie to w głównej mierze przepiękne i niezwykle starannie wykonane przedmioty takie jak bransolety o kształtach jadowitych węży, wszelkiego rodzaju naszyjniki i szpile do włosów oraz do spinania szat i inne. Przedmioty te wykonywane były nie tylko ze złota i srebra ale również z brązu.

Przez wieki rozwijały się nie tylko techniki wyrabiania biżuterii, ale także rozwijały się motywy, które umieszczane były na wszelkiego typu ozdobach. Okresem, w którym w Europie nastąpił największy rozwój złotnictwa był wiek wiek szesnasty oraz siedemnasty. Złote i srebrne ornamenty były wzbogacane o kamienie szlachetne takie jak szafiry, perły czy też diamenty.W czasach obecnych mamy bardzo duży wybór wszelkiego rodzaju biżuterii. Można przejrzeć asortyment sklepów internetowych oraz hurtowni złota i srebra praktycznie nie wychodząc z domu. Wystarczy zajrzeć na strony takie jak hurtownia biżuterii złotej, czy też hurtownia srebra, żeby obejrzeć cały niezwykle bogaty asortyment tych sklepów (Wystarczy poszukać - więcej informacji przeczytasz tutaj). Mamy możliwość przebierać w rozmaitych wzorach, które mogą być stylizowane na klasyczne lub też bardziej nowoczesne. Poza tym istnieją też specjalne kolekcje o charakterze bardziej wyszukanym i ekskluzywnym. Każda hurtownia złota (hurtownie jubilerskie) lub wyrobów srebrnych dba o to, żeby ich produkty i wzory były niepowtarzalne i wyjątkowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-11-25 12:10:09
Tagi: biżuteria, złota i srebra