Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Dlaczego lofty cieszą się taką popularnością w naszym kraju, czym charakteryzują się meble industrialne.

Kiedy mieszkańcy Ameryki zaczęli adoptować do mieszkania stare fabryki i zakłady przemysłowe zapewne nie przypuszczali, że będzie to początkiem nowego stylu. W wyniku będącej wówczas recesji pojawiło się wtedy mnóstwo wolnych miejsc, jakie zaczęto zagospodarowywać.
Początkowo byli to ludzie sztuki oraz artyści, zakładali tam pracownie i miejsca spotkań towarzyskich. Do wykończenia wykorzystywali różnego rodzaju meble i dodatki, jakie znaleźli w pobliżu. A że dominowała tam stal i podstarzałe drewno, to i właśnie te materiały pojawiały się najczęściej w zaadoptowanych lokalach. I tak zaczęły powstawać meble industrialne, które dzisiaj są niezwykle popularne w pewnych środowiskach. Opierają się one w pierwszej kolejności na starym drewnie oraz stali, lecz styl industrialny to także duża swoboda i przestrzeń, żeby się dało podkreślić charakter wnętrza (http://www.sklep-iwcmeble.pl/krzesla-tapicerowane,g21.html).


IWC Meble
Napisał: X-chair
Na podstawie: Paged Meble


pomysł na wykorzystanie starych fabrycznych pomieszczeń zaczął być chętnie adoptowany w dużej ilości innych miejsc. Wielu deweloperów dostrzegło popularność takiego stylu, i w ich ofercie pojawiły się tak zwane lofty. Firmy kupowały nieużywane fabryki, najlepsi architekci opracowywali plany, w rezultacie klienci dostali stylowe mieszkania w unikalnej lokalizacji. Popularność takich miejsc przeszła wszelkie oczekiwania, a ceny zaczęły osiągać kosmiczny poziom.
W wielu sklepach pojawiły się także najróżniejsze meble do loftu, które nawiązywały swoją stylistyką i wyglądem do swoich pierwowzorów sprzed kilkudziesięciu lat.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-12 02:01:49
Tagi: pomysł, towar, materiałów