Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

O czym pamiętać wybierając i użytkując laptop? W jakie rzeczy warto się zaopatrzyć oprócz komputera?

Laptop to dzisiaj już właściwie przedmiot, który posiada prawie każda osoba. To tego typu produkt codziennego użytku, który wykorzystuje się do wszystkiego. O jakich rzeczach pamiętać decydując się na komputer, jak również w czasie jego użytkowania?
komputery, laptopy
Napisał: Peter
Na podstawie: http://www.flickr.com
Laptop kupujemy często pod kątem tego, w jaki sposób mamy zamiar go wykorzystywać. Osoby używające programu Adobe Photoshop muszą wybrać laptop z lepszymi parametrami oraz dobrą kartą graficzną- photoshop. Słabsze laptopy mogą sobie niestety nie dać rady z takim graficznym programem. Nie wspominając już o większej pamięci, tym bardziej jeśli zamierzamy wykonywać bardzo duże projekty. Tak samo jest, gdy jesteśmy fanami gier komputerowych, w takim wypadku te parametry powinny być większe niż standardowe. W innym wypadku nie będziemy mieli komfortuw czasie grania. Gra albo będzie się zacinała, lub też obraz będzie kiepskiej jakości, lub w ogóle nie będzie się dało gry uruchomić. Coraz więcej urządzeń podłączanych do laptopa jest na wejścia usb. Jednak nie trzeba się martwić o ilość wejść. Nawet potem można zakupić stację dokującą, która zapewni nam duża ilość wejść usb.


Podczas używania komputera ważne są programy antywirusowe. Ochraniają one laptop przed niebezpiecznymi wirusami i innego rodzaju niebezpiecznymi programami szpiegującymi, jakie mogą przechwytywać nasze poufne informacje. Takie jak między innymi hasła do bankowości w internecie czy do skrzynki mejlowej. Dziś już coraz bardziej należy uważać na tego typu zagrożenia, ponieważ stały się one niemal normą. Przestępstwa w internecie są znacznie częstsze, niż te normalne. Tego powinien być świadom każdy użytkownik komputerów- oryginalna strona. W związku z tym, że laptop to urządzenie mobilne, to powinniśmy pomyśleć nad jego wielkością. W sklepach są te o dużej przekątnej ekranu, jak również takie poręczniejsze. Z tego względu pomyślmy nad tym, gdzie mamy zamiar tego sprzętu używać. Jeśli będzie on pełnić funkcję komputera stacjonarnego, to może być większych rozmiarów. Jednak, jeżeli zamierzamy go często brać ze sobą, to kupmy coś mniejszego. Przydatne będą na pewno dodatkowe rzeczy. Zasilacz dostajemy razem z laptopem, więc o niego nie trzeba się martwić. Natomiast zakupić warto poręczną torbę, myszkę bezprzewodową oraz mobilną klawiaturę. W taki sposób szybko stworzymy wygodne stanowisko pracy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2016-12-21 01:58:51
Tagi: projekt, sklep, plecak, produkt, kupić