Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak bezpiecznie nabyć nieruchomość na rynku wtórnym?

Kupno mieszkania na rynku wtórnym lub parceli pod budowę budynku łączy się z wieloma obowiązkami.


Przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy osoba, od jakiej nabywamy, jest właścicielem mieszkania, a kiedy sprzedawca działa przez plenipotenta – czy ten jest poprawnie umocowany.


Posesor Nieruchomości
Napisał: RubyGoes
Na podstawie: http://www.flickr.com


Musimy zobaczyć zatem księgę wieczystą, a także sprawdzić, czy kupowane przez nas mieszkanko nie jest zadłużone (na przykład dotychczasowy posiadacz nie płacił od jakiegoś czasu czynszu). W tym celu powinno się zażądać od wyprzedającego należytego poświadczenia wystawionego przez wspólnotę mieszkaniową albo spółdzielnię mieszkaniową. To jednak nie finisz: by nie nabyć lokum z niechcianymi rezydentami, trzeba zadbać też o to, aby na dzień sprzedaży zbywca zaprezentował aktualne zaświadczenie z urzędu miasta o wymeldowaniu się wszystkich zamieszkujących w mieszkaniu ludzi (posesor-nieruchomosci.pl). Dokument ów trzeba okazać także notariuszowi, który powinien uczynić należytą wzmiankę o tymże fakcie w akcie notarialnym. Gdzie poszukiwać działki Drawsko Pomorskie? Najrozsądniej w necie.


Działki wielorodzinne
Napisał: Thomas Kohler
Na podstawie: http://www.flickr.com
Kupno działki jest to poważna decyzja jaką należy dobrze przemyśleć. Parcelę najrozsądniej kupować jesienią, czy najdalej końcem zimy (działki w sprzedaży). Wtenczas do wiosny załatwimy wszelakie formalności związane z budową domku oraz gdy tylko przylecą bociany, zdołamy wbić pierwszą łopatę w miejscu naszego przyszłego budynku.


Jeżeli kupimy działkę jesienią, to poza tym, iż będziemy mieli całą zimę na zorganizowanie wszelakich formalności połączonych z pozwoleniami na budowę, uzgodnieniami itd., będziemy jeszcze mieli możliwość przed zakupem obejrzenia nieruchomości zachodniopomorskie w porze „mokrej”.


,

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-18 16:33:31
Tagi: moc, działki, rynku, budynku