Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Podstawowe informacje o domofonach, czyli parę porad o tym, w jaki sposób wybrać taki sprzęt dla siebie.

Jednym z ważniejszych gadżetów, jakie wykorzystuje się w mieszkaniach i domach są domofony. Najprostsze wersje będą kosztować już od kilkudziesięciu złotych, i jest to bardzo niewygórowana cena jak za wygodę, którą domofon może zaoferować. Najważniejszą rolą domofonów jest komunikacja pomiędzy wnętrzem obiektu a drzwiami lub bramą wejściową. Dzięki nim jest możliwe do sprawdzenia, kto przychodzi w odwiedziny, a także zdalne otwarcie bramy albo wejściowych drzwi. Typowy domofon składa się z dwóch głównych elementów. Pierwszym z nich jest kaseta bramowa, instalowana w bramie lub drzwiach wejściowych. Jest ona wyposażona w mikrofon, głośniki i przycisk do dzwonienia. W przypadku domofonów w domach jednorodzinnych jest to najczęściej jeden przycisk. Przy budynkach wielorodzinnych czy biurach domofony mają możliwość wyboru numeru z którym chce się skontaktować. Nieco starsze modele miały dla każdego numeru dedykowany przycisk. W nowoczesnych konstrukcjach wykorzystuje się wybieranie cyfrowe, po prostu wystukuje się za pomocą klawiatury odpowiedni numer i domofon sam łączy z odpowiednim mieszkaniem.
mieszkanie - malowidło
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Drugim elementem układu domofonowego będzie słuchawka, umieszczona wewnątrz lokalu. Ona również posiada głośnik i mikrofon, lecz nie ma klawisza do wybierania, tylko układ zwalniania zamka. Pozwala on na zdalne otworzenie drzwi wejściowych lub bramy - pozostałe informację dostępne będą tu -, dzięki czemu nie trzeba wychodzić aby wpuścić gościa. Domofony produkowane są w różnych odmianach i wersjach. Proste odmiany są produkowane w wersjach analogowych, i takie domofony bardzo dobrze będą się sprawdzać w pojedynczych domach. W blokach mieszkalnych i biurach znacznie wygodniejsze będą wersje cyfrowe, pozwalające na łatwy wybór numeru, pod który będzie się dzwonić.


Coraz popularniejsze stają się również videodomofony, są one jeszcze wyposażone w wyświetlacz i kamerę, które pozwalają na zobaczenie tego, co się dzieje przed wejściem. Domofony oferowane są przez liczne firmy, coraz większym zainteresowaniem pośród klientów cieszą się urządzenia firmy cleverhouse.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 02:01:19
Tagi: dom, modele, klient, moc