Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W którym miejscu najpewniej nabyć lokal mieszkalny dla młodych?

Nabycie własnego mieszkania to sprawdzian, przed którym staje cały szereg rozpoczynających dorosłe życie osób. Z jednej strony pobudką jest pragnienie ‘odseparowania się’ od rodzinnego domu i egzystencji na swój rachunek, co najwidoczniej jest normalne i zrozumiałe.
Wrocław
Napisał: Alberto Cabello
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z drugiej strony żyją obawami, czy niebotyczny kredyt hipoteczny, który byli zmuszeni zaciągnąć, będą w stanie w ogóle pospłacać. Do tego dają znać o sobie problemy powiązane z samym dysponowaniem lokum, takie jak remonty, należności podatkowe i czynsze, problemy z sąsiadami i inne sprawy, które są w stanie efektywnie uprzykrzyć życie na swoim (http://www.archicom.pl/mieszkania-na-krzykach) . Mimo to, wielki odsetek wchodzących w dorosłość osób decyduje się na to posunięcie. Radość z bycia właścicielem własnego domostwa jest wielka, a dodatkowo działa jako element mobilizujący do starcia z licznymi trudnościami spotykającymi młodych właścicieli.

Młodzi rozpoczynają swoją przygodę z poszukiwaniem właściwego lokum typowo od Internetu. Wyszukiwanie zaczynają od określenia, w jakiej części miasta chcieliby spędzić swoją przyszłość. Jako przykład nada się tutaj rynek nieruchomości Wrocławia (mieszkania Opolska). Przyszły nabywca wklepie do wyszukiwarki zapewne nazwę miasta oraz rejon, przykładowo ‘mieszkania opolska wrocław’. Jest to niezły sposób, ale tylko wyłącznie w przypadku, gdy już zdecydowaliśmy się na konkretną lokalizację.
Osiedle mieszkalne Krzycka we Wrocławiu
Napisał: Grupa Archicom
Na podstawie: www.archicom.pl
Częściej jednak system poszukiwań przedstawia się nieco inaczej. Zamiast wprowadzać, dajmy na to, ‘krzyki wrocław mieszkania’, nabywca definiuje swój budżet i pożądany standard, a następnie dopasowuje swoje wymagania do tego, co zastanie na rynku, a także do warunków programów wspomagających zakup mieszkań (jak popularne teraz państwowe Mieszkanie Dla Młodych). Taki sposób daje z pewnością mniej swobody, ponieważ nie skupiamy się na wybranych obszarach w granicach miasta, lecz dostosowujemy swoje priorytety do występujących ofert, przez co możemy ostatecznie trafić do dzielnicy, która z początku wcale nam nie pasowała.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-01-28 02:01:16
Tagi: mieszkania, mieszkanie, lokum, kupujący, nabywca