Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Sprawdź jak możemy stworzyć elewację domu

Fasada mieszkania stanowi specyficzną jego wizytówkę - powinna jednocześnie opowiadać naszym wymaganiom jak też wypełniać funkcje estetyczne. Czasami dzieje się zarówno, iż dobierając adekwatny tynk mamy możliwość niezwykle polepszyć wygląd mieszkania.


działki
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com


Przede wszystkim znaczące jest, żeby odcień tynku był dobrany do pozostałych części wykończenia mieszkania, w jaki sposób także do jego otoczenia.


Musimy jednakże powiedzieć, że otynkowanie mieszkania nie jest unikalnym możliwym rozwiązaniem jego wykończenia. Inną możliwość tworzą na przykład elewacje wentylowane. Będą one wykończeniem stosowanym z pewnością rzadziej niż standardowy tynk, ponieważ wolno zaznaczyć, iż stanowią one kosztowniejszą opcję. Nie trzeba jednakże zapominać, iż klinkier potrafi stanowić jedynie kawałek elewacji mieszkania. Wzorcem wykorzystania wspomnianego wyjścia może zostać usytuowanie klinkieru jedynie naokoło okien czy drzwi.


Takie elewacje potrafią być wykorzystane do domów ze starszego budownictwa i obecnie stworzonych. Całość dzięki czemu, że na rynku jest dzisiaj niezwykle duży dobór klinkierów. Jednocześnie znaczy to, iż każdy dom potrafi zostać niepowtarzalny. Elewacje domów zdjęcia (pod linkiem) stają się inspiracją niezwykle wielu projektantów. Wykorzystują je oni jak remontują zaniedbanych budynków, a również podczas projektowania świeżo zbudowanych. A dlatego, iż będzie tak solidny ma wielkie grono konsumentów.


Reasumując należy powiedzieć, iż elewacja wykonana z ceramicznych płytek, zatem klinkieru, będzie cechowała się większą wytrzymałością od tej wykonanej z tradycyjnego tynku. Warto zatem przemyśleć wykorzystanie go przynajmniej w szczególnie newralgicznych miejscach, jak wspomniana już okolica drzwi i okien. Decyzja o wyglądzie zewnętrznym mieszkania to decyzja na długie lata, z takiej racji wskazane jest porządnie wszystko przemyśleć.
Elewacja z popielatej cegły uświetniona drewnianą okleiną podkreśla nowomodny charakter mieszkania. Częstokroć duże przestrzeń fasady wykończone cegłą mogą zostać za ciężkie i przytłaczające. Aby takiego uniknąć, spoiny pomiędzy nimi napełnia się zaprawą w kontrastowym odcieniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-01 02:01:27
Tagi: remont, drzwi, wnętrz