Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Pospolite błędy w planowaniu remontu

Myślisz o tym żeby wyposażyć nowe mieszkanie w artykuły dekoracyjne lub odświeżyć stare, ale dekoracje wnętrz to mozolne zadanie? Na pewno napotkasz kilka typowych problemów z nimi związanych. Poniżej dajemy kilka podpowiedzi, które na pewno będą znaczną pomocą.
Color Samples   aranżacja
Napisał: Benjamin Moore Sp. z o.o.
Na podstawie: http://benjaminmoore.pl/
Czas realizacji

Trudno planować wszystkie etapy remontu na dwa tygodnie wakacji z nadzieją, że że się nie przedłużą. Niemal zawsze to nie wychodzi. Warto przemyśleć możliwe rozwiązania na wypadek problemów.

Może warto poświęcić kilka weekendów zanim ruszycie z remontem na wybór i zamówienie wszelkich wymaganych produktów oraz kilka weekendów po zrealizowanym remoncie zostawić na zamawianie dodatków. W efekcie wszystko będzie zapewnione do rozpoczęcia prac w wskazanym terminie i nie trzeba będzie biegać i na siłę kupować materiały dekoracyjne.

Jaki wybrać zamysł realizacji?

Musimy zastanowić się jaki styl nam najbardziej odpowiada i wystroju pokoju.

Eleganckie meble stylowe nie będą odpowiednim połączeniem z kolorową kanapą w kwiatki i nowoczesnym, neonowym fotelem. Przeznaczenie kilku chwil na zaglądanie sklepów meblowych pomoże wyrobić sobie opinie o tym co dobrze ze sobą wygląda. Można również zrobić zdjęcia meblom, które nas interesują i oglądać je razem. Zobacz fajną stronę z dodatkami: http://www.kafelki-obrazki.pl/.

przykładowy projekt salonu
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com
A co zrobić gdy mamy skromny budżet do wykorzystania?

Niewielki budżet to duży problem, ale nie koniec świata! Przy aktualnym, ogromnym wyborze mebli (np. czy to mają być meble kolonialne czy secesyjne) i dodatków na pewno można znaleźć coś dla siebie.Dobrze przemyśleć, które meble będą częściej wykorzystywane i lepiej żeby były wysokiej jakości, a które wystarczy, że dobrze wyglądają. Praktycznym pomysłem będzie też przesłanie rodzinie pomysłów np. na prezent na urodziny. Ułatwi to zarówno proces wyboru prezentów jak i problem z finansowaniem zakupu dodatków. Polecamy dekory ścienne, zobacz: www.kafelki-obrazki.pl/kafelki-i-dekory-c-1.html

Podstawa to mieć dobry pomysł i nie stresować się za bardzo, gdy coś zdaje się być problemem nie do rozwiązania.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-08 01:55:44
Tagi: meble, mieszkanie, styl, remont, fotel, plan