Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Budynek i serce domu. W jaki sposób zbudować wymarzony dom

Jeszcze niedawno, gdy energia nie była droga, nie przywiązywano wielkiej wagi do tego, ile jej potrzeba do ogrzania domu. Wystarczyło zaadaptować kocioł o należycie dużej mocy. Skoro ciepło było tanie, nie miało znaczenia, jak dużo go uchodziło poprzez okna, ściany i kominy.

sypialnia
Napisał: Michael Coghlan
Na podstawie: http://www.flickr.com
Współcześnie, już wiadomo, jak konstruować domy i wnętrza, ażeby ogrzać dom (sprawdź również domy z prefabrykatów) skutecznie i bez zbytnich kosztów, nie rezygnując z komfortu mieszkania, ale też nie marnotrawiąc energii, nie ma już powrotu do takiego myślenia. Koszty na energię są odczuwalne, a osłabienie jej zużycia stało się globalnym zadaniem. W związku z tym regulacje ustawowe i innowacyjne przepisy budowlane kierują nas w stronę oryginalnych standardów (link do dodatkowych informacji). Przekształcenie trybu budowania domów i wnętrz w Polsce nie nadejdzie gwałtownie, ale jest pewna ze względów oszczędnościowych i ekologicznych.
Jesteśmy populacją niezamożną, więc z trudem akceptujemy rozstrzygnięcia, które na początku wymagają zaangażowania wyższych środków finansowych, aniżeli to jest kompletnie konieczne. Jednakże stawia się na lata. W perspektywie przybywających zmian, mądrze jest zainwestować w taki nowoczesny dom (polecamy nowoczesne projekty domów jednorodzinnych), który nie okaże się już po paru latach niemodny.
Kompromis pomiędzy energooszczędnością a małym kosztem konstrukcji jest prawdopodobny, trzeba jednak rozsądnie zaprojektować budowę domu, wykorzystać stosowne, sprawdzone towary budowlane.

wystrój wnętrza
Napisał: Gabriele Barni
Na podstawie: http://www.flickr.com
Dla tych, jacy już dziś, w nadziei na luksus i niższe wydatki na utrzymanie, są gotowi zmierzyć się z budowaniem domu energooszczędnego, uruchomiono wyjątkowy plan. Ma on wyznaczać bodziec dla rynku, do przemiany sposobu wznoszenia domów w Polsce, dostarczyć namacalne korzyści finansowe inwestorom, którzy z niego skorzystają i promować wyjścia stosowne dla środowiska (www.ceneo.pl/Woki).
Plan jest skierowany do jednostek fizycznych stawiających budynki jednorodzinne, względnie kupujących dom, ewentualnie mieszkanie od dewelopera. W warunkach projektu przydział dofinansowania zostało uzależnione od osiągnięcia ustalonego współczynnika zapotrzebowania na energię użytkową do celów ogrzewania i wentylacji. Ci, którzy zdecydują się na budowę tego domu, mogą również wnętrze domu urządzić ekologicznie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-10 01:59:11
Tagi: mieszkania, Energia, domy