Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Co warto wiedzieć o wyprzedażach i przecenach, kiedy warto kupować ubrania i buty

Moda na wyprzedażowy szał przyszła do nas z krajów zachodnich. Tam parę razy na rok, najczęściej przy zmianie kolekcji, sklepy odzieżowe i obuwnicze organizują różnego rodzaju akcje, na których można znaleźć kończący się asortyment nawet kilkadziesiąt procent taniej. Również w naszych salonach odzieżowych jest to coraz powszechniejszą praktyką.


ubrania
Napisał: Kossmann
Na podstawie: Kossmann
Sklepy chcąc zapewnić sobie odpowiedni obrót wyprzedają końcówki serii, zwalniając przy tym miejsce na półkach pod nowe kolekcje. A z kolei będą na tym zyskiwać klienci, którzy mogą kupić modne ciuchy 2015 dużo taniej, niż wynoszą standardowe ceny - modne ciuchy 2015. Jednak jeżeli komuś się wydaje, że sklepy będą dokładać do takich wyprzedaży, to jest w dużym błędzie. Polityka cenowa będzie taka, że na każdym produkcie są naprawdę wysokie narzuty. Duża ilość klientów będzie kupować nowe kolekcje, więc sklep na takiej sprzedaży miał będzie duże zarobki. W końcówce sezonu ceny są obniżane, lecz i tak będą one na tyle wysokie, że firma raczej nie straci, zaś kupujący będą się cieszyć, że udało im się kupić sandały damskie wyprzedaż za pięćdziesiąt procent ceny.


Są osoby, które tak naprawdę będą się ubierać jedynie na tego typu promocjach. W ten sposób oni mogą zaoszczędzić całkiem spore kwoty w ciągu roku, biorąc pod uwagę ceny odzieży w naszych sklepach. Jednak tego typu model zakupów ma dwie zasadnicze wady.
ubrania
Napisał: PresKA
Na podstawie: PresKA
Po pierwsze trzeba mieć trochę wolnych pieniędzy do tego, żeby kupować poza sezonem, a nie wówczas, kiedy będzie się czegoś potrzebować.

Okazać się bowiem może, że dopiero co upolowane wiosenne paski do spodni damskie będą musiały czekać prawie rok na to, aby je można było wreszcie założyć. Kolejnym problemem jest to, że jeżeli będzie się kupować na zapas artykuły dziecięce, to uważać należy na rozmiarówkę. Do wieku kilkunastu lat dzieci rosną w szybkim tempie, niekiedy podczas kilku miesięcy mogą podskoczyć o dwa rozmiary, więc ryzyko że buty dla dzieci memo mogą się okazać zbyt małe może być cały czas. Jednak jeżeli kosztować one będą połowę normalnej ceny, to można jednak taki zakup raczej zaryzykować - buty dla dzieci memo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-10 01:59:05
Tagi: spodnie, sandały, sklep