Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób traktować dom zbudowany w starym stylu i mieszkać w nim jak arystokrata w pałacu

Mieszkanie w stuletnim domu bywa tak błogosławieństwem, jak i przekleństwem. Z jednej strony nie tylko od wielkiego dzwonu obcuje się z historią, a wykorzystywane kiedyś budowlane rozwiązanie (np. grube mury i niewielkie otwory okienne) o wiele lepiej sprawdzają się niż te współczesne (w mieszkaniu jest ciepło i nie trzeba go ekstra opalać).
remont mieszkania
Napisał: BromfordGroup
Na podstawie: http://www.flickr.com
A z drugiej strony całymi miesiącami walczy się z wilgocią, a koszty napraw są znacznie wyższe niż tych wykonywanych w blokach pamiętających czasy Gierka. Czasami jednak zbyt dużego wyboru nie posiadamy i decydujemy się zostać na własnych śmieciach. Dom - kliknij i sprawdź co dla Ciebie przygotowaliśmy - i wnętrze stanowią nierozłączną całość, jeżeli mamy na myśli całokształt zagadnień połączonych z szeroko rozumianym mieszkaniem na wsi bądź w mieście. Warto jednak podkreślić, że słowo dom trzeba łączyć przede wszystkim z facetem, a wnętrze z przedstawicielką płci przeciwnej. Dlaczego? Bo dżentelmeni zazwyczaj troszczą się o całokształt, w tym także o sprawy typowo finansowe - tak czy owak ich dochody w Polsce są wyższe niż małżonek. Mężczyźni łatają dziurawy dach, reperują zapchane krany i dokonują wszelkich innych i niezbędnych zarazem, domowych napraw. Z drugiej strony niewiasty mają za zadanie dbać o wnętrze (sprawdź również) domu, czyli jednym zdaniem o to, aby był przytulny i szykownie urządzony. Zobaczmy teraz, jak frazę dom i wnętrze można odnieść do wiekowego budynku położonego na wsi (urządzanie mieszkania - więcej zobaczysz na www). Pan domu musi w trakcie remontów tak dobierać półfabrykaty, aby później nie trzeba było ponownie wydawać pieniędzy na nieprzewidziane poprawki. I tak w przypadku wiekowego budownictwa o wiele lepiej sprawdzą się tynki wapienne niż gipsowe. Byłoby idealnie, gdyby facet posiadał dużą wiedzę książkową i praktyczne umiejętności z wielu dziedzin, czyli jednym słowem, był człowiekiem renesansu. Wtedy koszty napraw będą relatywnie niższe. Nie trzeba będzie wołać elektryka, aby ten dokonał renowacji przestarzałej instalacji.po remoncie
Napisał: OK Apartment
Na podstawie: http://www.flickr.com
Natomiast gospodyni zajmie się urządzaniem wnętrza (akcesoria do kuchni - http://www.ceneo.pl/Skrzynki_na_alkohol). Musi ona kontrolować wydatki i w razie potrzeby wybierać niemarkowe artykuły. Bardzo pomocne okażą się tutaj umiejętności standardowo kobiece i to nie tylko te kojarzone z utrzymaniem higieny. Jeśli gospodyni nauczyła się obsługiwać maszynę do szycia, to może np. stworzyć białą zasłonkę, na której wyszyje kolorowy napis nawiązujący swoją treścią do historii pobliskiego miasta.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-10 01:59:10
Tagi: remonty, dachy, elektryka, bloki