Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób urządzić nasze mieszkanie w stylu wiejskim?

Co bierzemy pod uwagę przy wystroju lokalu? Trzeba rozpocząć od odpowiedzi na kwestię w jakim charakterze chcemy zagospodarować wnętrza. Jeśli nie lubimy współczesnych stylów, a bliżej nam do jasnych klimatów, chcemy zgodzić się na styl prowansalski albo też toskański.
posiadłość wiejska
Napisał: Doug Coldwell
Na podstawie: http://www.flickr.com
Pokój zaaranżowany w nurcie idyllicznym, pod niektórymi aspektami kojarzy się z formą wiejską. Tego typu mieszkania są słoneczne, dlatego robią się przestronne, przyjazne. Nurt rustykalny wykorzystuje surowce zwykłe takie jak kamień, wywołując kojący klimat.

Charakteryzuje się złudną lekkością. Przejrzyste i z drzewa sprzęty wyglądają na zużyte dzięki bieleniu lub woskowaniu. We wzorcowym rustykalnym pokoju, winien pokazać się ozdobny drewniany sprzęt, z pokaźną ilością półek, z uwydatnionymi ozdobnymi naczyniami. Charakterystyczne dla Prowansji wielokolorowe naturalne surowce. Dobrze też zwrócić uwagę również na drzwi, okna oraz schodach (zobacz ważny link) (przykład: ).Główne odcienie to żółty beż i biel. Pozostałe odcienie to błękity. Prowansja kojarzy się z lawendą, dlatego dobrym dodatkiem powinny być drobne ozdobne torebki zapełnione suszonym kwiatem tej rośliny. Doskonałym dodatkiem aranżacji mogą być również ocynkowane dzbany lub drewniane skrzyneczki. Pomieszczenia w stylu wiejskim wiele czerpią z natury, stąd powinno się zastosować pnącą się zieleń. Wszystkie elementy powinny sprawiać poczucie ciepła i delikatnie nawiązywać do stylu rustykalnego. Jeśli jest taka możliwość, sufit można przyozdobić ozdobnym tynkiem. Taka dekoracja nada pomieszczeniu lekkości. Wyposażając mieszkanie w takim stylu warto pamiętać o tym, że przestrzeń na zewnątrz jest równie ważna, jak ta w środku. Gdy jesteśmy posiadaczami ogrodu, warto zatroszczyć się o małą, urokliwą fontannę. Bez względu jednak na styl jaki wybraliśmy, przy każdym projekcie przydatne są odpowiednie narzędzia, jak na przykład - kontynuuj czytanie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-10 01:59:10
Tagi: drewno, dekoracja, dom, ceramika