Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Istotny wpływ oświetlenia w naszym domu na nasze samopoczucie bądź pracę w gabinecie

Oświetlenie odgrywa niezwykle istotną rolę w naszym mieszkaniu. Dzięki niemu można w komfortowych warunkach odpoczywać i pracować w mieszkaniu. Musi być ono jednak w odpowiedni sposób dobrane do wybranych pomieszczeń w naszym domu.

nocna lampka
Napisał: Sam Howzit
Na podstawie: http://www.flickr.com
Przede wszystkim należy unikać kontrastowego, białego światła, które bardzo męczy nasz wzrok. Idealne dla naszych oczu jest światło o barwie zbliżonej do światła słonecznego. W takich warunkach z pewnością będziemy czuć się dobrze o dowolnej porze dnia tudzież nocy. Szczególnie ważne jest to w czasie jesieni a także zimy, gdy coraz wcześniej zapalamy światło w naszym mieszkaniu, ponieważ na zewnątrz szybko robi sie ciemno. Odpowiednie oświetlenie musi też znaleźć się w miejscu, w którym pracujemy albo uczymy się. Lampka na biurko jest obowiązkowym elementem wyposażenia takiego pokoju. Jeśli piszemy prawą ręką najlepiej, aby oświetlała biurko od prawej strony. Dzięki temu możemy wygodnie czytać lub pisać przy biurku. Oczywiście najlepiej byłoby pracować tylko przy słonecznym świetle, jednak nie zawsze jest to możliwe.

W sklepach można znaleźć bardzo dużo produktów w rozmaitych cenach, kształtach czy też przeznaczeniu. Mnóstwo z nich możemy z powodzeniem zastosować w wielu wnętrzach w naszym domu. Istotnym elementem oświetlenia jest także kształt lampy a także sposób w jaki oświetla wnętrze. W łazienkach najlepiej sprawdzą się lampy łazienkowe na suficie, które dobrze oświetlą całe pomieszczenie. Inne powinny być lampki dla niemowląt. W pokoju dla dziecka możemy umieścić niewielką kolorową lampkę, która będzie delikatnie oświetlała pokój w nocy, aby dziecko nie bało się ciemności. Kiedy nie jesteśmy pewni jakiego typu lampę wybrać czy też jakiego rodzaju żarówki najlepiej oświetlą nasz gabinet, poprośmy o poradę sprzedawcę w sklepie, na pewno pomoże nam w zakupie odpowiedniego produktu.lampa
Napisał: Kouichi Okamoto
Na podstawie: http://www.quadre.pl
Nieważne czy kupujemy żarówki do lamp w łazience czy też lampki ogrodowe należy w odpowiedni sposób dostosować produkty do naszych oczekiwań. Dobrze dobrane oświetlenie nie tylko będzie ozdobą mieszkania, ale także zapewni nam komfortowy wypoczynek. Kształt tudzież sposób rozmieszczenia żarówek w lampie ma znaczący wpływ na sposób oświetlania naszego wnętrza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-21 01:57:57
Tagi: dom, światło, Sufit, żarówka