Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jakie stosowane codziennie ubrania były stworzone dla wojska?

Powszechnie wiadomo, iż panowie wielokrotnie preferują rozwiązania jak najbardziej błahe. Dzięki takiemu najczęściej są to również rozwiązania w najwyższym stopniu wydajne.


Dotyczy to mnóstwa obszarów, w tym również męskiej mody.


Narciarze
Napisał: SkiStar
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niezłym tego dowodem jest budrysówka, zatem krótki płaszczyk stosowany kiedyś przez marynarzy. Jest on zamykany na specjalne kołki (strona www) wykonane z drewna lub z tworzyw sztucznych. Ułatwiało to albowiem marynarzom zapinanie budrysówki nawet bez potrzeby zdejmowania rękawic. Odmienną cechą, którą charakteryzuje się budrysówka jest doszywany albo dopinany na guziki kapturek czy obszerne, przyszywane na wierzch kieszonki. Budrysówka wywodzi się z angielskiej żeglugi wojskowej. W dzisiejszych dniach powraca do mody oraz jest stosowana codziennie przez różnorodnych ludzi nie związanych nawet w najmniejszym szczeblu z działalnością na morzu. Jeśli zatem chcesz swoim stylem odziewania się nawiązać do tej znamienitej historii, być może akurat budrysówka jest odpowiednim dla Ciebie ubraniem?
Analogiczną wojskową przeszłość posiadają też spodnie chinosy. Zostały one wytworzone na wymagania amerykańskiego wojska walczącego z Hiszpanami o Filipiny. Spodnie chinosy zawdzięczają swoją markę naturalnie Państwie Środka a konkretnie pochodzącym z owego kraju pracownikom, którzy szyli dla amerykańskiej armii takowe spodnie chinosy. Są one wyjątkowo komfortowe oraz dzięki temu, iż są przewiewne, są przystosowane do stosowania w wyższych temperaturach.


Spodnie chinosy są zatem najlepsze na okres letni, lecz można by ich używać o każdej porze roku. Spodnie chinosy są bardzo wygodne oraz przyjemne w dotyku oraz idealne na co dzień, ponieważ są to spodnie bawełniane.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-02-21 01:57:56
Tagi: oczy, Mężczyźni, marynarki