Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Lubisz kosztować pysznej kawy? Postaw na kawiarkę! Zapewnia ona świetną i aromatyczną kawę

Kawiarka jest łatwym w obsłudze urządzeniem, które przypomina mały czajnik. Dzięki temu nieskomplikowanemu urządzeniu możemy zrobić wyśmienitą, aromatyczną kawę. Urządzenie to jest złożone z dolnego zbiorniczka na wodę, części z sitkiem i lejkiem na naszą kawę i górnego zbiornika, w którym przygotowany jest gotowy napój. Kawiarka jest w stanie działać dzięki ciśnieniu, jakie wypycha zagotowaną wodę z dolnego do górnego zbiorniczka, natomiast przechodząc przez sitko z kawą może zmienić się w doskonały płyn.

Co jeszcze warto wiedzieć na temat kawiarek?
Czas oczekiwania na gotowy napój jest bardzo krótki, gdyż wynosi około 3-4 minut. Duża część tych urządzeń jest przystosowana na kuchnie gazowe i elektryczne, w produkcji są także takie dostosowane do indukcji. W sklepach możemy dostać różne modele, także elektryczne kafetiery, które stawiamy na przeznaczonej do tego celu podstawce. Jakiego typu rozróżniamy rodzaje kawiarek? Na przykład kawiarki z aluminium - polecana oferta. Wyprodukowane są ze stopu z certyfikatem, przez co są w pełni bezpieczne dla zdrowia. Taki rodzaj kawiarek posiada kanciastą formy. Nie można ich czyścić żadnymi detergentami, tylko samą wodą.

Po umyciu musimy je powycierać suchą ściereczką. Im częściej używamy tego urządzenia, tym lepszy napój możemy otrzymać. Najczęściej możemy je kupić za mniejsze pieniądze aniżeli modele stalowe. Kolejny rodzaj to kawiarki stalowe. Mają przeróżne formy, klasyczne oraz nowoczesne. Dosyć prosto się je czyści, w tym celu musimy jedynie po spożyciu kawy umyć je i przesuszyć zostawiając nie złożone. Jednocześnie, dobrze jest wiedzieć, że nie każda jedna stalowa kawiarka jest odpowiednia na kuchenki indukcyjne. Kolejnym typem jest kawiarka ceramiczna. Jest to rzadziej spotykany na rynku model.

Przeważnie górny pojemnik na gotową kawę wykonany jest z ceramiki. Takie kawiarki bez wątpienia stanowią doskonałą ozdobę wyglądu naszej kuchni. Kawiarki aluminiowe mogą zrobić od jednej do nawet osiemnastu filiżanek espresso, ze stali zaś te maszynki posiadają troszkę mniejsze rozmiary - od dwóch do dziesięciu filiżanek mocnej włoskiej kawy. Kupując tego typu urządzenie musimy dostosować pojemność kawiarki do liczby jej użytkowników. Powinniśmy pamiętać, iż dla przykładu kawa zrobiona z kafetiery jest mniejsza od tej z ekspresu ciśnieniowego.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-11-23 16:10:12
Tagi: woda, czajnik, rynek, ekspres ciśnieniowy, filiżanka, sklep