Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Duża ilość różnego gatunku kafelków

W sklepach jest duża ilość przeróżnego gatunku płytek i kafelków do użycia w dowolnym pomieszczeniu.


Kafelki nabywa się raz na wiele lat, toteż powinny być wyselekcjonowane z rozwagą.


jedzenie


Wszelkie płytki ceramiczne, bez względu na typ są wypalane. Do ich wyrobu zwykle stosowana jest glina, krzemionka, także rozmaitego gatunku skały i barwniki. I to naturalnie od wyboru materiałów jest zależny ostateczny wygląd płytek.
dekoracyjna lampka nocna
Napisał: Jean L.
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kafelki do kuchni muszą być wytrzymałe i odporne na płomień. Wykonane są z naturalnych materiałów i w związku z tym nie są trujące. Bez trudu można je utrzymać w czystości, nie potrzebują wyjątkowej pielęgnacji. Kuchnia to pomieszczenie bardziej niż pozostałe narażone na intensywną eksploatację. Przy kupowaniu kafelków do kuchni trzeba wziąć pod uwagę klasę jakości, klasę ścieralności, nasiąkliwość wodną, antypoślizgowość. płytki kuchenne mogą być wykończone za pomocą ozdobnego szkliwienia. Towary tego typu zazwyczaj posiadają interesujące formy i charakteryzują się dużymi zaletami dekoracyjnymi. Należałoby mieć na uwadze, że płytki szkliwione na ogół posiadają gorsze parametry techniczne niż ich nieszkliwione odpowiedniki. Szkliwione wyroby posiadają śliską powierzchnię, również niedużą trwałość na uszkodzenia mechaniczne. Dobór pomiędzy rodzajami płytek winien być zależny od ich użycia, oraz oczekiwań.


Różnorodność kafelek dostępnych na rynku, również ich zalety estetyczne sprawiają, że pasują one do wnętrz o rozmaitej stylistyce. Paleta kształtów i odcieni zezwala na tworzenie fantazyjnych form i motywów, dzięki którym każde wnętrze nabierze niepowtarzalnego charakteru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:07:23
Tagi: SPA, wizerunek, charakter