Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Gdzie można użyć prowadnice do drzwi oraz jakiego rodzaju mogą posiadać one inne funkcje?

Jednym z najgenialniejszych w swej prostocie rozwiązań osoby ludzkiej jest układ jeszcze szybszego zamykania drzwi, które mogą być elementem naszej szafy bądź kabiny prysznicowej.


Taka prowadnica do drzwi wbrew pozorom jest niezwykle użytecznym mechanizmem, gdyż dzięki zastosowanej w niej szynie i kilku kółek, całkowity proces może przebiegać znacznie szybciej i łatwiej.


Wesele w namiocie
Napisał: www.sxc.hu
Na podstawie: www.sxc.hu


Żeby pełny układ pracował jak najsprawniej, takie prowadnice powinny być zainstalowane w poziomie na dwóch (górnej oraz dolnej) krawędziach drzwi. Oba boki prowadnicy muszą być zabezpieczone przed wysuwaniem się kółek. Przeważnie służy do tego mały plastikowy element. Same prowadnice zazwyczaj robione są z metalu lub ze stali nie podlegającej rdzewieniu. Należałoby jednak dodać, że tego typu prowadnice do drzwi są stosowane nie tylko w mieszkaniach, ale również w przemyśle samochodowym. Doskonałym przykładem są drzwi przesuwne w furgonetkach albo vanach.
Należałoby ponadto wspomnieć, że tego typu prowadnice do drzwi często moglibyśmy montować samodzielnie. Trudno to jednak zrobić w wypadku zastosowań biurowych lub garażowych. Tam także mogłyby być one wykorzystane. Co więcej, bardziej rozbudowane odmiany potrafią być napędzane elektrycznie oraz przy użyciu pilota zdalnego sterowania.


Są również modele, jakie na wzór bardzo ekskluzywnych aut, posiadają zainstalowaną opcję samoistnego domykania drzwi w wypadku zbyt łagodnego ich zasunięcia. Jest to wyjątkowo wygodne w wypadku różnych rozwiązań, z jakich mogą korzystać dla przykładu osoby w podeszłym wieku czy też niepełnosprawne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:16:16
Tagi: modele, firm, element, osoby