Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Gdzie powinna być usytuowana domowa garderoba, żeby nie zawadzała innym domownikom?

Dla niektórych osób ciekawostką mogłoby być to, że wiele budynków wolnostojących ma przynajmniej jedno wspólne pomieszczenie z niemalże jakimkolwiek teatrem.
Smerfastyczna pościel
Napisał: Calvado.pl
Na podstawie: Calvado.pl


..I nie jest to ani pokój, gdzie trzyma się stare rekwizyty, ani przykładowo siedzenia.


Przedszkole
Napisał: LK&Projekt
Na podstawie: www.dom-jednorodzinny.pl


Jest to znacznie ważniejsze miejsce pod nazwą garderoba. W przypadku domu wolnostojącego to zazwyczaj miejsce, gdzie trzyma się swą odzież. Ponadto stanowisko to może być połączone z sypialnią i łazienką. Garderoba jest aktualnie niezwykle popularnie wykorzystywanym w mieszkaniach miejscem, ponieważ dowolna kobieta lubi troszczyć się o swą urodę. Mieści się tam obszerne lusterko, komoda określana jako toaletka oraz oczywiście haczyki na poszczególne ubrania. Interesującym rozwiązaniem jest umieszczenie wieszaków we wnętrzu znacznej, zajmującej całą ścianę szafy, na drzwiach jakiej umieszczone jest niezwykle duże dodatkowe lustro - odwiedź serwis -. Taka domowa garderoba często znajduje się na piętrze, dzięki czemu (dzięki m.in. oknom dachowym) mogłaby zostać lokalem niezwykle jasnym, a większość przedmiotów nie będzie zawadzać innym członkom rodziny w czasie ich powszednich czynności.


W naszym języku działa niezwykle dużo homonimów, czyli słów brzmiących w identyczny sposób, lecz mających przeróżne znaczenia. Podobnie jest w tym przypadku, ponieważ garderoba to również miejsce, w jakim aktor przygotowuje się do swojej roli.
Pomieszczenie posiada podobną funkcję, przy czym zamiast zwykłych ubrań, są tam różnorodnego rodzaju kostiumy. Tego typu teatralna garderoba mogłaby również służyć jako pomieszczenie, w jakim aktorzy odpoczywają w czasie antraktów, czyli przerw w przedstawieniu.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:14:08
Tagi: mieszkania, odzież, wieszaki, wnętrz, sypialni