Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Krótki opis podstawowych reguł, jakimi należy się kierować w czasie urządzania łazienki.

łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym mieszkaniu i domu. Jest także jednym z bardziej trudnych do zaprojektowania, mimo że teoretycznie ilość najróżniejszych materiałów do wykończenia, sprzętów i akcesoriów jest naprawdę wielka.
magnat
Napisał: James Honeyball
Na podstawie: http://www.flickr.com


Lecz odpowiednie skomponowanie wszystkiego tak, żeby pomieszczenie było nie tylko wygodne i funkcjonalne, ale też ładne, WCale nie jest łatwe. W praktyce bardzo dużo będzie zależało od rozmiaru samej łazienki. O ile w większych pomieszczeniach znacznie łatwiej rozłożyć wszystkie niezbędne elementy wyposażenia, to w mniejszych niekiedy wręcz się to sprowadza do roli sztuki. Niestety czasem konieczne będą spore kompromisy, na przykład zrezygnowanie z wanny na rzeczy prysznica, miniaturowa umywalka, bo jedynie taką uda się zmieścić czy płytka >>> zobacz te płytki Aparici ale też mniej pojemna pralka. Jednak w dużych łazienkach także pojawia się dużo problemów, po pierwsze z rozplanowaniem wszystkiego tak, aby można z niej było wygodnie korzystać. Z tego też powodu zabierając się za projekt łazienki warto zdobyć trochę wiedzy o najważniejszych zasadach, którymi się należy przy tym kierować.


Jedną z najważniejszych rzeczy jeżeli chodzi o nowoczesne łazienki, jest wybór odpowiednich płytek na ściany oraz podłogi. Ich oferta jest naprawdę ogromna duża, sprzedawane są w niezliczonej liczbie rozmiarów i kolorów. Należy się jednak przy wyborze trzymać paru zasad, dzięki jakim pomieszczenie będzie wygodniejsze i ładniejsze. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, że jaśniejsze kolory optycznie zwiększają przestrzeń, dlatego też dużo lepiej nadają się do niewielkich łazienek. Ważny jest również rozmiar płytek, tu również powinno się trzymać zasady, że w mniejszym wnętrzu korzystniej będą wyglądać mniejsze płytki. W ostatnich latach niezwykle modne stają się różne zestawienia kolorów.
Łazienka utrzymana w jasnej tonacji, z niewielkimi ciemnymi wstawkami może naprawdę ciekawie i nowocześnie się prezentować. Jeśli do dobierze do tego się jeszcze ciekawe szafki, to na pewno można być zadowolonym z takiego wyboru.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 10:03:19
Tagi: łazienka, prezent, WC