Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Kto może korzystać z dobrodziejstw sauny. Dla kogo jest ona wskazana oraz w jaki sposób z niej korzystać?

Używanie sauny to modny sposób na odprężenie i regenerację naszego ciała jak też odporności. Sauny służą także pielęgnacji naszego ciała, oczyszczają je z negatywnych toksyn jak też wzmacniają.


Warto pamiętać, że wyłącznie sauna fińska daje nam rozluźnienie a także wspomaga hartowanie organizmu.


instalacje
Napisał: IMS GROUP
Na podstawie: IMS GROUP


W dążeniu do zdrowego, odpornego organizmu pomóc mogą nam także zimniejsze prysznice, SPAcery niezależnie od pogody. Sauna - https://www.asprodukt.com/wellness - fińska, nazywana inaczej suchą - panuje w niej niska wilgotność, zaś temperatura osiąga tam wartości od 75 do 100°C. W pomieszczeniu w którym zażywamy kąpieli, stoją drewniane ławy, rozlokowane schodkowo. Pierwsza kąpiel nie może być dłuższa, aniżeli 15 minut. Do sauny wkraczamy wypoczęci i wykąpani, a nasza skóra musi być dokładnie osuszona. Najlepiej będzie położyć się płasko, na wyższej ławie bądź usiąść tak, by stopy nasze znajdowały się na poziomie siedzenia. Pod koniec kąpieli , schodzimy na niższą ławkę, na której wypoczywamy przez 3 minuty.


Przebywanie w saunie powoduje przyrost temperatury naszego ciała do 39,0°C. W pierwszych chwilach przebywania w rozgrzanej saunie, temperatura organizmu ulega obniżeniu. Przed upływem 10 minut, wraca ona do normy, a potem rośnie przeciętnie o 0,1°C co minutę. Wtedy też nasz organizm poci się, poszerzają się żyły oraz przyspiesza oddech, co ochładza ciało.
Przez układ oddechowy, podczas ablucji w saunie, wydalane jest mniej dwutlenku węgla.


Po opuszczeniu sauny nasz oddech spowalnia się i powraca do normy. Usprawnieniu ulegają inne parametry oddechowe, jak dla przykładu dyfuzja gazów, objętość płuc jak też przepływ powietrza w oddechowych drogach.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:13:33
Tagi: oczy, SPA, skóra, WC