Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Mnóstwo osób ma taką pracę, że musi przebierać ubranie na robocze oraz czasami też obuwie - w zakładzie powinno być miejsce przechowywania swych rzeczy

Jest wiele takich profesji, gdzie całościowo zmieniamy odzież przed rozpoczęciem swojej pracy. Nie chodzi tylko o zmianę bluzki. Zwykle jesteśmy zobligowani, by przebrać się całkowicie.


meble socjalne
Napisał: Leonora Enking
Na podstawie: http://www.flickr.com


dekoracyjna barierka balkonu
Napisał: José Carlos Casimiro
Na podstawie: http://www.flickr.com


budynki
Napisał: Aurélien JEANNE
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niekiedy dodatkowo dostajemy buty czy gogle na oczy i rękawiczki. Powinniśmy mieć miejsce, aby to gdzieś przechowywać.


Wiele zakładów posiada pomieszczenia nazywane szatniami. Najczęściej są tam nie same szafki i ławki, ale także łazienki z prysznicami. Zwykle szatnie (patrz szczegóły) są oczywiście rozdzielone na męskie i damskie. By urządzić szatnie dla pracowników niezbędne są rzecz jasna meble socjalne. Niekiedy są to same szafki, ale zwykle dodatkowo montuje się też specjalne półki na przykład na kaski albo buty. Tego rodzaju meble powinny być wykonane z solidnych materiałów, ponieważ mają służyć długi czas. Zwykle w szatniach montuje się także kosze, gdzie pracownicy powinni wrzucać co pewien czas swe ubrania do czyszczenia. W wielu fabrykach są również stołówki. Tam też niezbędne jest odpowiednie wyposażenie. Stoły i krzesła to nie wszystko. Niezbędne są również długie lady, przy których wydawane są posiłki. Pracownik może wtedy przesuwać po niej tacę i zabierać z półek to jedzenie, na które ma chęć. Jedzenie w przyfabrycznych stołówkach nie jest wymyślne, ale jest treściwe.
Serwuje się syte dania, aby ciężko pracujący ludzie nie chodzili głodni. Także w pomieszczeniach socjalnych, gdzie są niewielkie stoliczki, pracownicy mają prawo zazwyczaj napić się herbaty podczas przepisowej przerwy.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:13:38
Tagi: materiał, WC, pracy, miejsce, pomieszczenia