Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Na jakie rzeczy zwrócić uwagę przy zakupie odpowiedniej kołdry?

Przebywamy pod nią średnio sześć godzin w czasie snu każdego dnia. Wybór odpowiedniej często przedstawia duży problem. Powinniśmy podjąć decyzję czy też wybrać pierze, czy wypełnienie sztuczne.


W zależności od wypełnienia kołdra może służyć różnym osobom.
Dzisiaj na rynku mamy dostęp do mnóstwa modeli poczynając od wymiaru, na różnych wkładach termoizolacyjnych kończąc. Należy mieć w pamięci, że co poniektóre wypełnienia mogą uczulać. W tym czasie nie będą dobre dla alergików. Poza tym każdy z nas preferuje odmienną temperaturę - co poniektórzy otulają się kołdrą przez cały rok, a innym wystarczy koc albo kołdra (https://sypialniamarzen.pl/pl/p/AMZ-koldra-caloroczna-BASIC-plus-180x200-puch-gesi-70/22699818) letnia. Wybór kołdry jest więc nie najłatwiejszy. Jednak w tym artykule postaramy się przybliżyć walory każdej z nich.


mydło marsylskie
Napisał: jacme31
Na podstawie: http://www.flickr.com


Kołdry (więcej) puchowe robi się z puchu gęsiego albo kaczego, chociaż najbardziej ceniony jest gęsi, uważany za bardziej wytrzymały i sprężystszy. Są one lekkie, lecz równocześnie prawidłowo izolują przed chłodem. Odprowadzają wilgoć, pozwalając skórze oddychać nie przegrzewając jej. Ze względu na naturalne wypełnienie można jej używać przez pełny rok. W zależności od grubości oraz ilości wykorzystanego puchu, producenci kołder proponują kołdry puchowe całoroczne jak i letnie i zimowe. Tego typu wariant kołdry nie nadaje się dla osób posiadających alergię, ponieważ może powodować nadwrażliwość. Kołdrę puchową w standardowym wymiarze zakupimy już w przedziale cenowym 140-200 PLN. Są kołdry w najwyższym stopniu luksusowe, z najwyższej klasy pierza, z pokryciem jedwabnym oraz grawerunkiem z kryształków Swarowskiego. Te mogą kosztować nawet 4500 PLN.
Ogólnie uważa się, że kołdry z wełny doskonale łagodzą zwyrodnienie kręgosłupa czy zakażenie mięśni. Niestety nie nadadzą się one dla osób posiadających alergię.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:13:31
Tagi: model, koszt, Wybór