Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

O jakich kwestiach pamiętać wybierając firany i zasłony? Na co koniecznie zwrócić uwagę?

Każde okno lepiej się prezentuje, jak znajduje się tam firana i zasłona, ale aby faktycznie tak było, trzeba ją dopasować uwzględniając bardzo dużo czynników, zwłaszcza takich odnoszących się do rozmiaru.
Odpowiednie wybranie firany lub zasłony nie jest wcale takie łatwe, tak więc przed zakupem dobrze określić, jaki jest rodzaj pomieszczenia, do którego będa one przeznaczone. To bardzo ważne, gdyż na tej podstawie łatwiej dobrać kształt, wzornictwo i kolor do upiększenia okna.


Jeżeli okno jest niezbyt duże to oczywiście wybierzemy dodatki w stonowanych odcieniach, które są pozbawione bogatych wzorów, dzięki temu zagwarantujemy korzystniejszy dopływ światła. Jeżeli zaś mamy duże okna, to nie ma tego problemu, dodatki nie będa dominować tej przestrzeni. Tego typu większe okna, co wiadome, mają większą ilość walorów, łatwiej je wykorzystać z korzyścią dla ogólnego wyglądu mieszkania.


firana
Napisał: UC Davis Gateways Project
Na podstawie: http://www.flickr.com


Jednakowoż przed kupnem zawsze określajmy, czy osłona okna - nasz odsyłacz - jest jedynie formą dekoracji, może może ma także pełnić praktyczną funkcję, a jak tak to bardzo ważny jest wybór właściwego metrażu tkaniny. Najbardziej istotne, ażeby wiedzieć, że firana tutaj > alena-firany.pl/ oraz zasłona muszą mieć dobrze dopasowane parametry, bo dzięki temu zawsze dobierzemy coś najlepszego.


Z tego względu zobaczmy, do której wysokości powinny sięgać, jak mocno powinny być zmarszczone, na jakim karniszu przywieszone, a również jaką metodą będą upięte.
Jak odpowiemy sobie na takie pytania, łatwiej nam będzie dobrać najlepszy wzór. To oczywiście nie wszystkie pytania, które warto sobie zadać, lecz z pewnością jedne z istotniejszych, bez których ciężko wybrać właściwie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 11:13:32
Tagi: mieszkania, zasłony, światła