Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Patelnia grillowa jako naczynie, jakie każdy musi posiadać w kuchni

Patelnia grillowa to takie naczynie, jakie każdy powinien posiadać w kuchni. Mają tę wartość, że jest możliwość na niej przyrządzać dania bez tłuszczu.


Patelnie grillowe mogą być żeliwne, ze stali, bądź aluminium, a każdy z takich rodzajów może posiadać przeróżne warstewki wewnętrzne.
dania z patelni grillowej
Napisał: ビッグアップジャパン
Na podstawie: http://www.flickr.com


Patelnia żeliwna jest bardzo trwała i najsolidniejsza ze wszystkich, a jej nabycie to inwestycja na dużo lat. Jest możliwość na niej grillować w bardzo wysokich temperaturach, bez obawy o przypalenie dania. Dania z patelni grillowej mają lepszy smak. Te patelnie można używać w piekarniku, nie zaleca się natomiast ich mycia w zmywarce. Żeliwo wymaga należytej konserwacji, warto więc się stosować do zaleceń wytwórcy. Prawidłowe użycie i konserwacja patelni grillowej jest nadzwyczaj znacząca, albowiem od tego zależy długość jej eksploatacji. Patelnia stalowa skonstruowana jest z wysokogatunkowej stali nierdzewnej. Patelnia stalowa nagrzewa się powoli, ale równie wolno stygnie, dzięki temu potrawa długo zostaje gorąca. Większa część patelni grillowych ze stali nierdzewnej nadaje się do użytku w piekarniku, można je myć w zmywarce. Patelnia grillowa z aluminium jest stanowczo najmniej trwała ze wszystkich rodzajów. Stworzona jest przeważnie z niskogatunkowego aluminium, przez co się odkształca i pali. Nie nadaje się do użytku w piekarniku, ani do mycia w zmywarce.


Patelnia grillowa tym różni się od pozostałych, że posiada pofalowane dno, w jakim nagromadza się wytopiony tłuszcz, zamiast wsiąkać w mięso.
Poniektóre modele patelni grillowych jest możliwość wstawiać do piekarnika, natomiast zależnie od technologii wykonania, również użytych materiałów wolno je stosować nawet na płytach indukcyjnych. Patelnie grillowe mogą być obłe, koliste, prostokątne, oraz kwadratowe.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:47:50
Tagi: inwestycja, Kupno, modele, wzory, producent