Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Publiczna toaleta - od pomysłu do realizacji

Co powinno znaleźć się w toalecie publicznej? Które rozwiązania zagwarantują bezpieczeństwo i komfort użytkowania?


W jaki sposób zaprojektować łazienkę? Jakiego rodzaju akcesoria łazienkowe będą niezbędne? Przy projektowaniu ogólnodostępnej toalety należy mieć na względzie z pewnością komfort i bezpieczeństwo użytkowników.


ciekawe wnętrze
Napisał: Lee Coursey
Na podstawie: http://www.flickr.com


Wszystkie pracujące rury powinny być ukryte, za wyjątkiem finalnych połączeń z armaturą. Z kolei te dostrzegalne muszą być chromowane. Wszelakie przewody również muszą być skrzętnie pochowane. Ponadto powinniśmy wystrzegać się ostrych krawędzi, natomiast zwierciadła nie mogą odstawać od ścian. Kolejnym zabiegiem, niewymaganym, jakkolwiek z pewnością podnoszącym standard toalety ogólnodostępnej, jest rozlokowanie takich elementów wystroju, jak na przykład proste w utrzymaniu rośliny czy też łagodnie oświetlone fotografie na ścianie. Jeśli idzie o akcesoria łazienkowe z pewnością niezbędne są pojemniki na mydło w płynie, suszarki do dłoni i przewijak dziecięcy.
przewijak dziecięcy
Napisał: FewChairs
Na podstawie: FewChairs


Kiedy mamy już doskonale zaplanowaną a także zaopatrzoną toaletę, trzeba zadbać o kwestię utrzymania odpowiedniego poziomu czystości. Sprzątanie generalne powinno przeprowadzane być codziennie. Należy trzymać się pewnych reguł, aby uniknąć pobrudzenia uprzednio posprzątanych obszarów przed zakończeniem całego procesu sprzątania. Po pierwsze winniśmy wymienić wszystkie zużyte akcesoria. W następnej kolejności wynosimy śmieci i sprzątamy posadzkę.


Kolejno czyścimy a także dezynfekujemy umywalki, pisuary oraz finalnie muszle klozetowe. Kiedy wykonamy owe działania, bierzemy się za lustra i polerujemy wszelkie powierzchnie błyszczące.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-04 09:46:24
Tagi: ściany, umywalki, plan, element