Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Aranżacja niewielkiej toalety

Praktyczne urządzenie niewielkiej przestrzeni toalety to nie lada wyzwanie. Nie każde znane podejście będzie do niej pasować, chociaż z drugiej strony starczy parę prostych trików, by korzystanie z niej było jak najbardziej komfortowe.


Współczesne pomieszczenia nie rozpieszczają nas w materii metrażu, co widać częstokroć na przykładzie łazienki – jeśli już w projekcie zaplanowano odrębną toaletę, to zwykle będzie wręcz mikroskopijna.
Najczęściej wchodzi jednakże po prostu w skład umywalni. Mała toaleta (polecamy hiperłącze do strony) to powszechny dylemat aranżacyjny, stwarzający problem choćby zwolennikom posiadania zarówno wanny, jak też prysznica.


toaleta
Napisał: www.kidstown.pl
Na podstawie: www.kidstown.pl


promocje
Na podstawie: http://pl.freepik.com/


sypialnia
Napisał: Dekoral
Na podstawie: Dekoral


A przecież w każdym wnętrzu naszego mieszkania chcielibyśmy czuć się dobrze oraz bez skrępowania, bez manewrów czy notorycznego zawadzania łokciami o sprzęty. W końcu liczba rynsztunków niezbędnych w łazience jest spora. W wielu mieszkaniach to dodatkowo miejsce, w którym robimy pranie. A gdzie schować toaletowe przybory? By ustrzec się wrażenia zagracenia, wprowadzając się do nowiuteńkiego domku, do niewielkiej toalety podejdźmy funkcjonalnie oraz racjonalnie.


Stawiajmy na prostotę. Na planie wnętrza odseparujmy strefy: kąpielową oraz toaletową. W owej pierwszej umieścimy miskę sedesową, względnie bidet, a także umywalkę. W pozostałej wannę czy też prysznic. Przewidujmy tak, by pomiędzy jednym „sprzętem” a drugim zachowana była minimum trzydziestocentymetrowa odległość.
Pomnijmy: nie każdy sprzęt jest niezbędny, bez wątpliwości pozbądźmy się tego, co się nie pomieści. Bidet: czasem niestety powinniśmy z niego zrezygnować. Pralka? Może warto umieścić ją w kuchni?

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:27:29
Tagi: łazienki, kąpiel, toalety, nowoczesne