Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Łazienka to wyjątkowe miejsce do urządzania. Jakie więc wybrać sprzęty, które będą funkcjonalne i sprawdzą się na lata

Wybieranie grzejnika łazienkowego nie może polegać jedynie na wyborze kształtu i barwy. Istotna jest również moc, która jest zależna od tego, jakie grzejnik ma spełniać funkcje – czy ma służyć jedynie do oddawania ciepła, czy także do suszenia. Oferta grzejników łazienkowych jest niezwykle bogata.

grzejnik
Napisał: Jaga
Na podstawie: Jaga
Grzejniki łazienkowe produkowane są w rozmaitych kształtach i barwach. Wykonuje się je także z różnorodnych tworzyw. Mogą być wyposażane w kolejne udogodnienia, np.: wieszaki, uchwyty, grzałki elektryczne czy lustra. Grzejniki łazienkowe mogą spełniać rozmaite funkcje. Główna to grzanie łazienki, chociaż równie istotna jest także funkcja suszarki dla ręczników. Grzejnik w łazience ((poznaj tutaj)) pełni także funkcję dekoracyjną, ponieważ często jest umieszczany w głównej jej części, dlatego jego wygląd i dopasowanie do wystroju i stylu łazienki są również bardzo istotne.

Przewaga grzejników do łazienki ma standardową budowę drabinkową – tworzone są one zazwyczaj z pionowych kolektorów, połączonych poziomymi rurkami. Ta konstrukcja ma ważne cechy użytkowe – grzejniki takie są praktyczne, bo można na nich suszyć ręczniki lub bieliznę. Nietrudno się je montuje i mimo nieskomplikowanej konstrukcji dają również ogromne szanse aranżacji wnętrza, gdyż oferowane są w kilku kolorach i kształtach.

Do tworzenia grzejników stosuje się najwyższej jakości rurki i profile stalowe, miedziane i aluminiowe. Ze względu na wilgoć w łazienkach zabezpieczenia antykorozyjne i powłoki wykończeniowe powinny być najdoskonalszej jakości. Są to zupełnie inne zakończenia niż w zwykłych grzejnikach. Powłoki mogą być np. lakierowane, chromowane i metalizowane lub satynowane. Producenci zapewniają kilkanaście normalnych kolorów i na zamówienie mogą pomalować grzejniki na dowolnie wybrany kolor.

Niezwykle istotnym jest też, by wybrać dobre baterie łazienkowe. Polecić można zdecydowanie taki rodzaj jak bateria wannowa stojąca - (zobacz dodatkowe informacje). Jednocześnie,aby dobrze dobrać krany i użytkować je przez lata należy przestrzegać kilkunastu zwykłych zasad. Należy już na etapie planowania remontu określić cechy, jakie musi spełniać armatura, co mogło denerwować nas w poprzednich kranach, co się błyskawicznie popsuło albo było zbędne. To bardzo ważne, z pewnością docenimy to po pewnym czasie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:08:16
Tagi: łazienka, ręcznik, producent, wyposażone