Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Co to okazują się być wezgłowia, do jakiego celu mogłyby służyć oraz dlaczego okazują się być takie ważne?

Wielowiekowe polskie powiedzenie mówi, że jak sobie człowiek pościeli, tak się wyśpi. Dlatego obywatele od zawsze chcieli przyszykować sobie tak zwany kącik do spania w dogodnym i ciepłym obszarze.
Ponadto względnie niedawno, gdyż ok. sto lat temu obywatele urządzali sobie sypialnię w kuchni, w okolicy pieca. Dlaczego?


To oczywiste: aby było im w okresie nocnego odpoczynku cieplutko oraz miło. A o czym jeszcze należy pamiętać, ażeby rankiem móc obudzić się z uśmiechem na twarzy? O właściwym ułożeniu głowy względem kośćca. Wyobraźmy sobie siebie z profilu leżąc. Czy należące do nas plecy są proste? Czy też jeżeli leżymy na boku, to czy szyja jest takiej samej płaszczyźnie z kręgosłupem? To niezwykle istotne i my sami poniekąd instynktownie staramy się o to dbać, wszakże czy też jest coś, co mogłoby nam pomóc w zachowaniu prawidłowej sylwetki? Oczywiście, iż tak. Mogą to zostać wszelakie wezgłowia, czyli tapicerowane części łóżka, na których dodatkowo można położyć wszelakie poduszki. A takimi mogłyby być wszakże również tzw. "jaśki", zatem niewielkie poduszeczki, które okazują się być uwielbiane poprzez osoby w różnym wieku.


Miękka i przewiewna bawełna body Green Baby zapewnia komfort maluchowi
Napisał: Zielone Dzieci
Na podstawie: Zielone Dzieci


Należałoby jednak dodać, że podobnie jak wiele słów w języku ojczystym, to wyrażenie również mogłoby mieć wszelakie znaczenia.
W wypadku słowa wezgłowia może oznaczać ono także swoistą podporę, ale nie tylko dla głowy, a dla łęku albo pojedynczego żebra sklepienia daszku. Tego typu podpora przenosi wertykalne oraz poziome siły od konstrukcji danego łęku. A jak doskonale wiemy z codziennego życia, najistotniejsza jest rzetelna podpora.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:26:28
Tagi: czas, ciepło, kuchni, łóżka