Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak nabywać pachnidła?

Nabywanie perfum to sztuka cierpliwości, zaś niewytrwali niech pozostawią karty płatnicze w domku zaś zaopatrzą się w pocięte w pasma chusteczki higieniczne bądź papierki z filtru do kawusi, których neutralny zapach nie zakłóci rzeczywistej woni perfum.


blat
Na podstawie: pixabay.com


Nasz nos potrafi jednorazowo zachować w pamięci tylko trzy zapachy (więcej dowiesz się na tej stronie). Wybierając się do perfumerii ulegamy na początek czarowi flakonika, bądź przybywamy tam w poszukiwaniu pachnideł, którymi pięknie pachniała nasza koleżanka. W obydwu wypadkach wpierw korzystamy z zapasów naszych papierków testowych, pryskamy pachnidłami w papierki, podkreślamy, jaki to zapach po czym wychodzimy. Powracamy dopiero wtedy kiedy jesteśmy pewni, że zapach, o jakim myślimy mamy w zasięgu ręki. Następnym krokiem jest pryśnięcie wybranym zapachem na nadgarstek i po raz kolejny opuszczamy perfumerię. Proszę pamiętać, iż prawdziwe perfumy rozwijają własny zapach przez kilka godzin, stąd właściwie dopiero kolejnego dnia znamy wszystkie jego fazy a także będziemy w stanie określić, czy zapach pomyślany jako pewna całość nam odpowiada.


szkło
Napisał: BODUM
Na podstawie: www.smakprostoty.pl


kredens
Napisał: Wicker Paradise
Na podstawie: http://www.flickr.com


Czy zapach ma służyć tylko naszej radości, czy może ma przekazać dowolną o nas wiadomość? A może ma polepszyć nasz wizerunek? Wydaje się, że doskonałe pachnidło powinno korespondować z naszą osobowością a wówczas stanie się naszą drugą skórą.
By to się udało musimy dobrze zidentyfikować nie wyłącznie cechy wybieranego pachnidła ale przede wszystkim swoje słabości jak też zalety, co pragniemy wyeksponować a co ukryć, co zademonstrować zapachem a czego nie pokazywać, na przykład inteligencję a także bogatą osobowość zaakcentują zapachy szyprowe natomiast aktywność jak też gotowość do działania zapachy świeże dla przykładu wodne.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:16:24
Tagi: dom, zapach, domu