Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak zaaranżować pokój dzienny z jadalnią?

Pokój dzienny z jadalnią jest to zestawienie, które powraca do mody. W jaki sposób jednakże urządzić pokój o 2 funkcjach?


Pokój dzienny z jadalnią można umeblować na mnóstwo sposobów.
Nawet w niedużym pokoju możemy wydzielić 2 strefy. Jadalnię w salonie możesz zorganizować na zasadzie płynnego przejścia albo kontrastu. Pierwsza alternatywa jest bezpieczna oraz najczęściej napotykana. Druga opcja wymaga trochę odwagi oraz niezłego pomysłu. W obu przypadkach każdej części pokoju należy poświęcić taką samą ilość uwagi.


fotel klubowy
Napisał: FRANC GARDINER
Na podstawie: FRANC GARDINER


czarne szafki łazienkowe
Napisał: Karen Highland
Na podstawie: http://www.flickr.com


W aranżowaniu pokoju dziennego z jadalnią najistotniejszy będzie dobór podstawowych mebli - kanapy, stołu i krzeseł. Sofa określi strefę wypoczynku, natomiast stół z krzesełkami strefę jadalni. fotel klubowy zaś nada naszemu salonowi odpowiedni klimat. Zacznijmy od kanapy. Jeśli salon jest niewielki, nie możemy szaleć z jej rozmiarem. Kanapa powinna być dwuosobowa. Możemy sobie natomiast pozwolić na niewielki narożnik. Stawiając sofę pod ścianą uzyskamy otwartą przestrzeń. Z kolei stawiając sofę w centrum salonu, wyraźnie wydzielimy 2 strefy. W owej drugiej opcji doskonale się sprawdzi sofa narożna. Za tak postawioną sofą w salonie można postawić konsolę ewentualnie komodę. Później wybieramy stół i krzesła do części jadalnej pokoju dziennego. Do niedużych salonów lepszy będzie stół okrągły. Warto kupić rozkładany. Bezpiecznym wyjściem w aranżowaniu pokoju dziennego z jadalnią jest zakup krzeseł i stołu z jednego kompletu.
Jednak takie zestawy nie wyglądają interesująco. Mogą spowodować, iż całe pomieszczenie, szczególnie nieduże, wyda się jednostajne. Lepiej dopasować do stołu krzesełka z innego kompletu, ale w podobnej stylistyce.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 16:35:02
Tagi: stół, zakup, części