Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jakie wybrać światło, żeby spełniało swoją rolę? O jakiego typu rzeczach należy wiedzieć?

Wspaniałe wnętrze to nie jedynie umeblowanie, jakie długo dobieramy, ściany, które pięknie chcemy wykończyć czy wymuskana podłoga. To także właściwie dobrane oświetlenie. Dobrze umieszczone lampy o dobrze dobranej mocy oraz barwie światła sprawią, iż każdy pokój będzie wyglądał wspaniale. I nieważne czy montujemy oświetlenie nowoczesne czy bardziej klasyczne.

nowoczesna lampa kryształowa
Napisał: Spot Light
Na podstawie: Spot Light
Nie jest łatwo wybrać pasujące oświetlenie do stylu konkretnego mieszkania (http://skleposwietlenie.pl/). Osoby, jakie przeprowadzają remont w mieszkaniu już na wstępie muszą rozplanować przestrzeń oraz zadbać o doprowadzanie okablowania pod oświetlenie główne, jak również do kontaktów, potrzebnych do zasilenie lamp - stołowych i stojących. Rozplanowanie oświetlenia powinno być poprzedzone odpowiednim rozplanowaniem wszystkich części pomieszczenia. Powinno się w związku z tym wiedzieć, gdzie będzie potrzeba bardziej intensywnego źródła światła, przykładowo w kuchni, czyli tam gdzie przyrządzamy jedzenie. Doskonale sprawdzą się w takim miejscu kinkiety (polecamy plafon do przedpokoju), jakie rzucają mniej mocne światło. W miejscach, gdzie niemożliwe jest zamontowanie stojących czy stołowych lamp, trzeba ustawić lampki nocne przy łóżku. Nie należy jednocześnie zapominać o dzieciach, to znaczy lampki powinny zostać w ten sposób ustawione, aby umożliwić dzieciom szybkie zapalenie światła, jeśli się w ciemności czegoś wystraszy. Lampy wybierajmy pod kątem własnego gustu.nowoczesne oświetlenie
Napisał: INTERNITY
Na podstawie: INTERNITY
Nie starajmy się nadążyć zawsze za tym co modne. W ten sposób będziemy cieszyć się dobranym przez nas wystrojem przez dłuższy czas, a nie do momentu nastania nowej mody. Jeśli więc lubimy nowoczesność, a panuje trend, aby kupować rzeczy tradycyjne, to kupmy lampę, jaka nam się podoba, dajmy na to lampy kryształowe nowoczesne (czytaj więcej tu). Gdy planujemy przestrzeń nie powinniśmy ograniczać się tylko do jednego pojedynczego światła. Zależnie od pory dnia, nastroju czy innych działań, mamy przecież różne potrzeby. Gdy przychodzą do nas goście chcemy rozświetlić cały pokój, lecz gdy czytamy książkę nie ma takiej potrzeby - wystarczy lampa przy kanapie albo fotelu. Zaś w trakcie romantycznej kolacji z winem najbardziej odpowiednie będzie oświetlenie lamp stołowych z abażurem. W tym samym sensie pomyśleć trzeba o innych pomieszczeniach, tym bardziej o łazience, gdzie światło ma niebagatelne znaczenie. Dobierajmy tam piękne lampy, jak żyrandole łazienkowe (www.skleposwietlenie.pl/1632-zyrandole).

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:08:17
Tagi: meble, pokój, światło, aranżacja