Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Koszmar popołudniowych spotkań na grillu - komary

Chyba nie ma osób, które nie lubiłyby spędzić czasu z bliskimi na dworzu. Raz po raz organizujemy na swoich posesjach grille, bądź zwykłe spotkania przy herbacie, bądź innych napojach.


szkło
Napisał: John Shepherd
Na podstawie: http://www.flickr.com


Niestety, często tego typu wydarzenia kończą się licznymi ukąszeniami...


Łazienka, modne płytki ceramiczne, targi Cevisama 2012
Napisał: Max-Fliz
Na podstawie: Max-Fliz


Od niepamiętnych czasów owady są zmorą wszystkich ucztujących wieczorami poza domem. Metod na walkę z żyjątkami jest wiele. Istnieją specjalne środki mające je odstraszać, powstały świeczki zapachowe, lampa na komary... Trudno jednak znaleźć złoty środek, żeby poradzić sobie z natrętnymi gośćmi. Najpopularniejsze są prawdopodobnie spraye, z których korzystamy przed lub podczas takich spotkań. Niektóre stosujemy podając na skórę, część na ubranie, lecz oba typy mają taki sam cel - odstraszenie natrętnych żyjątek. W podobny sposób działają również bransoletki na nadgarstki, czy świece - strona - zapachowe, które wydzielając konkretne zapachy mają nam zagwarantować wypędzenie niechcianych owadów. Nieco bardziej złożoną technologią jest lampa na komary. Jej funkcjonowanie polega na przyciągnięciu do środka komarów, które przykleją się w środku do jej elementów. Tym sposobem ochraniamy nie tylko siebie, ale też naszych kompanów, bo owady (ich usuwanie http://usuwanieowadow.pl) na pewno nie wydostaną się już ze środka lampy. Mawia się, że istnieją rośliny, które także mają właściwości odrzucające komary. Owady te nie lubią lawendy, surmii, bazylii, czy kocimiętki. Po ich zasadzeniu niedaleko tarasu, czy zwyczajnie miejsca, w którym ucztujemy z przyjaciółmi liczba komarów powinna ulec zmniejszeniu.


żarówki
Napisał: Butz.2013
Na podstawie: http://www.flickr.com
Nic tak nie niszczy nastroju podczas wieczornych spotkań jak latające nad naszymi głowami komary.


Wizja swędzących, a czasami nawet puchnących ukąszeń skutecznie zabiera nam radość z beztrosko spędzanego czasu. Należy jednak dowiedzieć się tego, w jaki sposób pozbyć się uciążliwych żyjątek i bez uczucia strachu przed nimi błogo biesiadować.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:16:12
Tagi: lampy, ubrania, klej, sprzęt, zapach