Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Metoda LED dla wszystkich

W wieku XXI niemożliwym jest normalne funkcjonowanie bez elektryczności, w związku z czym nie da się też nie płacić rachunków za pobór światła. Winno się zarazem pamiętać, iż nowoczesna technologia sprawia, że można używać m.in. świateł, a zarazem zmniejszyć dotychczasowe koszta za pobór bez większych wysiłków.


Nowoczesny wystrój pokoju
Napisał: Gabriele Barni
Na podstawie: http://www.flickr.com


Pojawić się może w tym momencie pytanie: jak?


Odpowiedź jest wręcz nadzwyczajnie prosta oraz niezwykle krótka - za sprawą żarówek, które zaprojektowane zostały przy użyciu tak zwanych lamp LED, które pobierają o wiele mniej prądu, a równocześnie dają niezwykle dużą ilość światła, bez konieczności zapalania następnych żarówek. Jeden z takich modeli to żarówka LED 5W, która posiada stosunkowo niską cenę, a zarazem mogące bez trudu świecić nawet przez kilka lat, w związku z czym ich wymiana z pewnością nie będzie konieczna przez dłuższy okres czasu. Za ich sprawą - według najnowszych szacunków - można zmniejszyć rachunki za prąd nawet aż o około siedemdziesiąt procent. Choć może się wydawać to niemożliwe, to jednak są to zdania mylne. Warto dodać, że żarówka LED 5W świeci w podobnej barwie, równocześnie nagrzewając się w znacząco krótszym czasie.


kieliszki do wina
Na podstawie: www.garneczki.pl
Bardzo często jednak obecnie zamiast lamp stosuje się tzw. oprawy sufitowe, inaczej mówiąc panel LED 60x60, które są tworzone w trosce o ekologię. Panel ten jest niezwykle cienki oraz lekki, a dodatkowo - świeci za pomocą dużej wiązki, która dodatkowo nie męczy oczu i pozwala nawet na długie czytanie przy nich, bądź użytkowanie komputera.


Są one idealnymi zamiennikami halogenów. Co więcej - wszystkie panele LED 60x60 posiadają neutralną barwę i są dostępne w niezwykle niskich cenach. Zakupić je można zarówno w tradycyjnych sklepach, jak i przez Internet.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:08:24
Tagi: model, technologia, koszt