Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Nowoczesne metody wykańczania mieszkań

Od czasu do czasu musimy wykonać w naszym mieszkaniu jakiś większy remoncik, a to łazienka "prosi się" o odnowienie, a to ściany w salonie wymagają pewnego nakładu pracy. Może się zdarzyć, iż w trakcie tapetowania trzeba będzie wyrównać ich powierzchnię. Doskonale do tego celu przydaje się tynk wewnętrzny.


Aktualnie w handlu dostępnych jest wiele tego rodzaju artykułów, przeznaczonych do rozmaitych zastosowań; począwszy od tradycyjnych tynków wapienno - cementowych, poprzez tynki gipsowe. Możemy też nabyć tynk w rolce - produkt który może zastąpić tynk wewnętrzny. Wykorzystuje się go wszędzie tam, gdzie chcemy szybko i bez problemu wyrównać powierzchnię ścian. Załóżmy, że wynajęliśmy mieszkanie w starym budynku i pragniemy je w niedługim okresie czasu doprowadzić do stanu używalności.
tynk dekoracyjny
Napisał: Sigma
Na podstawie: http://echopr.pl/PRASA/sigmulto_stucco.jpg
Można w takim przypadku postawić na tańszy, tradycyjny tynk wewnętrzny, jednak czekają nas wówczas kłopotliwe przygotowania stosownej mieszaniny jak też nakładanie oraz szlifowanie. W tym celu prawdopodobnie trzeba będzie użyć różnych typów gładzi, w zależności od zastosowania konkretnego pomieszczenia; inny tynk należy kłaść w lokalizacjach w których panuje duża wilgoć, zaś inny tam gdzie będzie sucho.

Wszystkie te komplikacje niweluje tynk w rolce, który zakłada się tak jak zwykłą tapetę. Jest on mieszaniną celulozy z włóknami materiałów, które przydają mu odpowiednią elastyczność jak też odporność. Ten materiał wykończeniowy można zastosować także na powierzchnie ze sklejki i inne, podobne powierzchnie, a nawet na beton. Doskonale sprawdza się tenże wynalazek zarówno gdy przygotowujemy ścianę pod malowanie, jak też kiedy zamyślamy kłaść tapetę. Bez kłopotu i szybko uzyskamy idealnie równą powierzchnię. Dodatkową zaletą jest to, że można wykorzystać klej do tapetowania.

Tynki wykorzystuje się nie tylko w celach dekoracyjnych, ale też jako tynk (tynk beton architektoniczny) do ociepleń (dokładniej w charakterze wykończenia systemów dociepleniowych, najczęściej składających się z wielu warstw). Tynk do ociepleń ma zadanie po pierwsze ochronić ocieplaną ścianę przed uszkodzeniami, jak również zapewnić właściwe odprowadzanie wilgotności spomiędzy powłoki izolacyjnej i ściany.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:37:06
Tagi: ściany, tapety, tynk