Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Opcja ogrzewania w podłodze

Dobór kaloryferów ściennych, albo nagrzewania podłogowego to jeden z najistotniejszych, jakie powinniśmy podjąć, decydując o instalacjach w domu.


Ogrzewanie podłogowe Wrocław to świetna alternatywa dla innych postaci ogrzewania.


Parkiet drewniany
Napisał: Gabriele Diwald
Na podstawie: http://www.flickr.com


Decydując się na ogrzanie podłogowe, już na etapie planowania powinno się ustalić jego rodzaj. Inwestorzy mają do wyboru ogrzanie podłogowe elektryczne, względnie ogrzewanie podłogowe wodne. Na ogrzewanie elektryczne składa się obwód przewodów, folii, względnie mat grzewczych, które pod wpływem działania prądu ogrzewają się i wysyłają ciepło. Z kolei ogrzanie wodne to obwód przewodów grzewczych podłączonych do pompy ciepła. Ogrzewanie podłogowe usuwa kłopot unoszenia się drobinek pyłu, co jest rezultatem emisji ciepła przez promieniowanie, a nie przez konwekcję, jak w przypadku tradycyjnych grzejników. Równomierny podział temperatury powoduje, że w pomieszczeniu nie pojawiają się miejsca za bardzo nagrzane, oraz niedogrzane. Nagrzewanie podłogowe elektryczne działa od razu po uruchomieniu, dzięki czemu ciepło emitowane jest niemal od razu. Montaż takiego typu nagrzewania nie jest kłopotliwy.


Choć nagrzewanie podłogowe kojarzy się przede wszystkim z montażem w łazience, tak naprawdę ogromne są możliwości instalacji takiego systemu grzewczego. Z sukcesem czynniki grzewcze jest możliwość ułożyć w jakimkolwiek pomieszczeniu.
Nagrzewanie podłogowe to wyjątkowy sposób, dzięki któremu przechodzenie bosą stopą po posadzce przestaje być niesympatycznym doświadczeniem. Powinno się mieć pojęcie, że zarówno ogrzanie podłogowe wodne, jak i elektryczne choć ma dużo atutów, nie jest pozbawione negatywów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 12:43:10
Tagi: SPA, element, lokal