Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Plusy oświetlenia ulicznego LED

W dzisiejszych czasach, gdy środowisko naturalne zagrożone jest przez wszechstronną ekspansję człowieka i gdy – zmuszeni sytuacją finansową – szukamy oszczędności, gdzie tylko się da, warto korzystać z nowatorskich rozwiązań, łagodnych dla przyrody i dla naszego portfela. Takim rozwiązaniem jest na przykład stosowanie oświetlenia LED.

Parę lat temu, oświetlenie typu LED wkroczyło na rynek projektowania wnętrz. Początkowo było stosowane tylko jako doświetlenie półek w salonie, albo blatu kuchennego. Następnie lampy LED zaczęły zastępować zwykłe żarówki w domach, a od jakiegoś czasu ogromnym zaciekawieniem władz samorządowych cieszy się oświetlenie uliczne LED - softled.pl/pl/c/Lampy-uliczne-LED/88. Jest to zupełnie zrozumiałe, bowiem zastosowanie tego rodzaju oświetlenia ma same plusy. Co prawda, nabycie żarówek to niemały wydatek, szczególnie, że najbezpieczniejsze i najbardziej popularne żarówki LED 12V wymagają użycia dopasowanego zasilacza, jednak koszt inwestycji bardzo szybko się zwraca, ponieważ oświetlenie chodników takimi żarówkami zmniejsza wydatki na energię o więcej, niż 50% - polecany sklep.

Jakie kolejne zalety mają żarówki LED 12V, a precyzując: oświetlenie uliczne LED?
Żarówka LED
Napisał: theilr
Na podstawie: http://www.flickr.com
Emitowane światło jest przyjaźniejsze dla wzroku ludzkiego, niż światło emitowane przez tradycyjne żarówki. Lampy ledowe dają białe światło, bardziej podobne do naturalnego światła. Zwiększa się dzięki temu poczucie bezpieczeństwa mieszkańców, bo tego typu światło ułatwia wyraźniejsze widzenie zarysów i przedmiotów w nocy. Żarówki LED niemal natychmiast osiągają całkowitą jasność, co powoduje, że, widoczność jest odpowiednia od pierwszego momentu po zapaleniu lampy.

Następnym walorem oświetlenia LED jest jego ekologiczność, która przejawia się dwutorowo: z jednej strony, lampy LED emitują dużo mniejsze ilości energii cieplnej, niż zwykłe żarówki, ponadto, diody LED działają 25 razy dłużej niż tradycyjne żarówki i 10 razy dłużej, niż halogeny. Dzięki temu ograniczona zostaje ogromna góra elektroodpadów.

Zastosowanie tego rodzaju oświetlenia na ulicach miast sprawia, że można przez całą noc oświetlać drogi, bez lęku o rachunki za energię elektryczną. Oświetlenie LED jest też coraz częściej wybierane w innych obszarach, np. jako podświetlenie do auta, lub jako światło w ogrodzie.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:08:21
Tagi: ogród, Kupno, zakup, światła, 12V