Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Przytulna sypialnia rady

Jest parę prostych reguł, dzięki jakim twoja alkowa będzie wygodna i pozwoli Ci się odprężyć. Ażeby mieć w domku taki azyl, nie musisz wydawać sporo pieniędzy. Starczy, iż zastosujesz się do niżej wymienionych zasad.


Łoże w alkowie to bez wątpliwości najważniejszy sprzęt.


sypialnia


Łóżko powinno być nie jedynie komfortowe (w tym aspekcie odpowiedni materac to podstawa), lecz także stać w dobrym miejscu. Łóżko w sypialni nie powinno się znajdować na linii okno-drzwi, albowiem w ten sposób narażasz się na niezbyt zdrowe przewiewy. Istotne jest również to, by do łóżka było dogodne dojście.
RETRO
Napisał: Organique


Urządzając alkowę wybierz odcienie, jakie Cię relaksują oraz odprężają. To miejsce odpoczynku, zatem kolory nie powinny być nazbyt krzykliwe. Przez architektów rekomendowane są delikatne zieloności, pudrowy róż a także ciepłe żółcie. Ciemniejsze kolory w sypialni, na przykład głęboki fioletowy, wskazane są raczej w uzupełnieniach albo na jednej ze ścian. W nadmiarze mogą bowiem przygnębić. W stworzeniu należytej atmosfery w alkowie niezbędne będą kinkiety (polecamy oświetlenie lustra w łazience) i lampy dające nastrojowe światło. Przytulność zapewnią też miękkie zasłony, poduszki i miłe w dotyku kapy. Bieluśka sypialnia jest to miejsce w jakim najprościej otrzymać wewnętrzną harmonię jak też faktycznie się wyciszyć. Kolor jest piękny sam w sobie, lecz daje również wiele aranżacyjnych możliwości, wspaniale łącząc się z innymi kolorami. Biała sypialnia wizualnie wykreuje wrażenie większej niż w rzeczywistości.


Możesz zdecydować się na białość w całym wnętrzu względnie pokryć ściany wyraźniejszym odcieniem (np. w bardzo modnych dziś szarościach) jak też dopasować białe meble i dodatki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:24:20
Tagi: lampy, dom, sypialnia