Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Przytulne mieszkanie to dla dużej grupy Polaków powód do dumy i pewnego rodzaju priorytet, gdyż uwielbiamy designerskie projekty

Zwykle staramy się, żeby wnętrze, w którym mieszkamy było czyste i przytulne. Warto raz na jakiś czas robić remont, który spowoduje, że ściany nabiorą nowego wyrazu.


Obicie fotela
Napisał: Filter Forge
Na podstawie: http://www.flickr.com
Niekiedy nawet taki szczegół jest w stanie czynić cuda i totalnie odmienić oblicze naszego pokoju.


Zazwyczaj, gdy urządzamy mieszkanie myślimy o meblach, gdyż to element, który spowoduje, że wnętrze będzie piękne. Wymyślamy odcień kanapy oraz drewno, z którego będzie wykonana ława. Dumamy również o meble (polecamy meble w stylu włoskim) w kuchni - ich kolorze, ale przede wszystkim praktyczności. Zwykle ignorujemy jednak ściany, a to spory błąd. Kolor ścian może dodać przestrzeni wyrazu. Jeżeli na przykład podoba nam się tapeta, to możemy zainwestować w doprawdy ładną rolkę (lub więcej) i w wybranym stylu wykleić tylko jedną ze ścian. Jeśli zapragniemy, to możemy wytapetować cały pokój. Wszystko zależy od naszego gustu. Dzisiaj tapety są już znacznie lepszej jakości aniżeli te, które nasi rodzice pamiętają z czasów socjalizmu. Współczesna tapeta (świetna strona) jest wodoodporna i bez kłopotu mamy możliwość zetrzeć z niej odciski palców naszych maluchów albo ich twórczość wykonaną na przykład kredkami. Poza tym, jakość materiałów, z których produkuje się dziś tapetę jest wyższa niż kiedyś.


Musimy przy kupnie sprawdzić atest jakości oraz stopień ścieralności tapety. Ma to mniej więcej takie znaczenie, jak przy kupowaniu płytek lub paneli - im wyższy poziom ścieralności, tym tapeta będzie wytrzymalsza.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 14:34:01
Tagi: wnętrze, kanapy, ława