Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Szkło hartowane i barierki wykonane ze szkła

Nie raz zbiliśmy jakąś szklaneczkę. Zdarzyło się, że i jakiś talerz wyślizgnął nam się z rąk. Poza tym od dziecka dostawaliśmy picie w kubku, bo szklanki są kruche. Maluch albo stłucze albo, co jeszcze gorsze przygryzie i będzie nieszczęście. Jeśli więc usłyszymy zapytanie, jakie jest szkło? Na sto procent sporo osób powie, że delikatne.


Szklanka z grawerem
Napisał: Amanda Siska
Na podstawie: http://www.flickr.com
Na szczęście szkło hartowane przeczy tym stereotypom. Dzięki specyficznej obróbce termicznej szkło (lacobel wrocław) to jest niesamowicie trwałe. Trudno jest rozbić coś, co zostało stworzone z takiego szkła. Co istotne, gdy zbijemy coś ze szkła hartowanego odłamki nie okażą się ostre, czyli możliwość draśnięcia się nimi jest mała. Odwrotnie niż w przypadku normalnego szkła. Warto jest, więc pomyśleć, czy może nie mielibyśmy ochoty wykorzystać opcji, jakie daje nam szybka.pl. Możemy na przykład wybrać ten materiał do zrobienia oryginalnych schodów lub możemy wybrać drzwi barwione ze szkła hartowanego.

Nie bój się szklanych rozwiązań w mieszkaniu
Uwzględnijmy w domu szklane rozwiązania. Nie bójmy się szkła w mieszkaniu. Nie chodzi tu tylko o niesamowitej szklanej zastawie, chodzi bardziej o szklane podwyższenia, barierki (zobaczysz) szklane i co tam
Kolorowe szklane kulki
Napisał: Fancy Nancy
Na podstawie: http://www.flickr.com
tylko wpadnie nam do głowy. Szkło to rozwiązanie nowoczesne. Dom, w którym zamiast topornej balustrady będzie szklana barierka od razu będzie wydawało się bardziej współczesnym wnętrzem. Jeśli, więc chcielibyśmy, żeby nasze mieszkanie przykuwało uwagę musimy pomyśleć o szklanych rozwiązaniach. Co ważne, jeżeli mieszkanie nie jest duże, to szkło doda wnętrzu lekkości. Dobrze, więc porządnie się zastanowić zanim będziemy instalować zwykłą barierkę.

Wiadomo, że część osób stwierdzi, że taka szklana barierka to niezbyt trafny pomysł, bo szkło jest kruchym tworzywem. Jednak prawda jest taka, że do balustrad stosuje się szkło hartowane, które idealnie sprawdzi się we wszystkich budynkach. Poza tym nie tylko w zamkniętych pomieszczeniach, ale również na zewnątrz można zastosować szklane barierki. Jest wiele firm, które robią balustrady nie tylko do mieszkań, ale też na tarasy i na balkony. Jeśli więc rozsmakowujemy się w nowoczesnych i trwałych rozwiązaniach to szklane barierki jak z myglass.eu na sto procent do takich właśnie należą.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:08:16
Tagi: szklanki, drzwi, balustrady