Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

W jaki sposób zaaranżować niedużą kuchnię?

Mała kuchnia ma tą zaletę, że nie będziesz przemierzał w niej kilometrów w poszukiwaniu produktów.


By wygodnie urządzić małą kuchnię, czasem musimy się jednak nagimnastykować.
światła
Napisał: college.library
Na podstawie: http://www.flickr.com


Rezultat może być zachwycający. Aranżacja niedużej kuchni może być bardzo wygodna oraz ładna. Jakich zasad przestrzegać? W przypadku niedużego pomieszczenia zabudowa kuchni to najlepsze rozwiązanie. Jeżeli zabierasz się właśnie za aranżowanie niewielkiej kuchni, weź również pod uwagę kilka praktycznych zasad dotyczących doboru mebli, kolorystyki jak też oprzyrządowania AGD. Idzie o to, by zastosowane materiały i kolorystyka w jak najmniejszym stopniu ograniczały przestrzeń pomieszczenia. Na metraż kuchni częstokroć nie mamy wpływu, lecz możemy mu optycznie pomóc i go zwiększyć.


meble
Napisał: Brent Eckley
Na podstawie: http://www.flickr.com


Dzięki paru kolorystycznym trikom kuchnia - więcej http://euro-ceramika.pl/plytki-kuchenne-scienne-podlogowe/ - wyda się większa aniżeli w rzeczywistości. Ściany pomaluj na jasne barwy, dzięki czemu wykreujesz iluzję większej powierzchni. Wyeksponowanie jednej ze ścian przez nadanie jej bardziej kontrastowego koloru sprawi, iż wnętrze kuchni nabierze głębi. W małej kuchni wskazane jest pomalować listwy podłogowe na jaśniejszy odcień niż ściany. Iluzję większej powierzchni uzyskasz dzięki wybraniu jasnego materiału na posadzkę. Pamiętaj, iż w niewielkiej kuchni sporo ozdoby to nie najlepszy pomysł i to z paru powodów. Akcesoria sprawią, iż kuchnia będzie się zdawać mała, a poza tym łatwo się zabrudzą.
Staraj się też skryć kuchenne sprzęty w szafkach, w taki sposób aby na blacie było jak najmniej przedmiotów. Istotny jest dobór sprzętów. Sprawdzą się wszelkie przeszklenia, jakie optycznie powiększą przestrzeń. Warto zamontować duży blat kuchenny.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:16:23
Tagi: ozdoby, dodatki, stal