Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Wykaz najważniejszych zalet drewnianych mebli, czemu będą one lepsze od mebli zrobionych z płyty.

Szukając pomysłu na ciekawe umeblowanie swojego mieszkania można spojrzeć w kierunku mebli z drewna. Od jakiegoś czasu coraz bardziej są wypierane są one przez meble z płyt, jakie pozornie są dużo tańsze i ładniejsze. Płyty sprzedawane są w naprawdę dużej ilości odmian, imitują praktycznie każdy rodzaj drewna, a oprócz tego mają dużo innych wzorów.

Znacznie prostsza jest także produkcja z nich, wystarczy je przyciąć na odpowiednie rozmiary, okleić boki, poskręcać i mebel będzie gotowy. Jednak cały czas trzeba pamiętać o tym, że mimo że są one robione z naturalnych trocin z drewna, to są będą sztuczne, do ich produkcji wykorzystuje się bowiem odpowiednie kleje i okleiny. Dodatkowo płyty (więcej płyt formatyzowanych hpl) wykazują mniejszą odporność na działanie wody, wystarczy nawet niewielka wilgoć żeby napęczniały, tracąc swoją twardość i wytrzymałość. Ich dużą zaletą będzie cena, i tu faktycznie mają sporo przewagi nad naturalnym drewnem, ale z drugiej strony jest dużo odmian mebli, takich jak na przykład komody, które z płyty zwyczajnie brzydko wyglądają.drewniane łóżko w kącie
Napisał: Richard
Na podstawie: http://www.flickr.com
Tymczasem meble drewniane mają rzeczywiście dużo zalet, dzięki jakim warto zastanowić się nad ich zakupem. Po pierwsze są niezwykle trwałe. Przy odpowiedniej konserwacji łóżka drewniane, szafy czy stoły bez problemów wytrzymają nawet kilkadziesiąt lat używania, niestety w przypadku mebli z płyty możliwe raczej nie będzie. Oczywiście trzeba takie meble drewniane dobrze pielęgnować i ochraniać przed wilgocią, ale w zamian będą one naprawdę długo służyły. Kolejną zaletą takich mebli będzie ich wygląd.

Cokolwiek by się nie mówiło, drewno jest po prostu ładniejsze od płyty, zwłaszcza że w zasadzie każda część mebla będzie miała niepowtarzalny wygląd. Różnych rodzajów drewna także jest całkiem sporo, więc bez problemów można będzie coś oryginalnego, ciekawego znaleźć. Z następnych zalet drewnianych mebli można jeszcze wymienić uniwersalność. Meble drewniane będą pasować do wszystkich pomieszczeń, bardzo dobrze można je również łączyć z innymi materiałami, na przykład szkłem, skórami czy kamieniami.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 13:04:32
Tagi: drewno, meble, wygląd, łóżka