Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Wyroby z wełny, a w szczególności ubrania, to najlepszy sposób na walkę z obniżonymi temperaturami.

Żeby natomiast dobrze spełniały swoje zadanie, należy o nie właściwie dbać


Zima cechuje się tym, że temperatury nie sprzyjają ciągłemu przebywaniu na świeżym powietrzu, chyba że rzeczywiście ciepło się ubierzemy.
lampa


W związku z tym większą uwagę niż zazwyczaj należy zwrócić na zakup ubrań, jakie z jednej strony pozwalają skórze swobodnie oddychać, a z drugiej odpowiednio ją chronią przed ulatywaniem ciepła. Taką funkcję spełniają między innymi rzeczy wyprodukowane z wełny, która jest używana już od dawien dawna w branży tekstylnej.


dom
Napisał: Zaha Hadaid
Na podstawie: http://www.flickr.com/


Wełna jest włóknem naturalnym, pozyskiwanym z reguły z sierści owiec bądź kóz. Prawdziwa wełna nie pali się, gwarantuje niezbędną higroskopijność oraz doskonałe właściwości termoizolacyjne. Wyroby z wełny, jakie się aktualnie produkuje, to rzecz jasna nie tylko rzeczy. Mogą być to także różnego typu koce czy pledy wełniane, jak również obuwie, bądź pluszaki dla dzieci. Zimą wełna to najlepszy sposób na odpowiednią ochronę skóry przed uciekaniem ciepła. Jest miękka i miła w dotyku, jak również wygodna do noszenia.


Oczywiście trzeba przestrzegać wszelkich zaleceń związanych z tym, jak konserwować rzeczy z wełny. Można je prać między innymi ręcznie, jak i w pralce, ale w tym ostatnim przypadku na pewni trzeba wybrać specjalnie stworzony do tego celu program, który większość współczesnych pralek jak najbardziej posiada.
Z kolei w urządzeniu nie należy suszyć wełnianych ubrań. Najlepiej delikatnie je wygnieść z nadmiaru wody, a następnie rozłożyć na suchej powierzchni na płasko, żeby włókna nie straciły na elastyczności.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:31:28
Tagi: obuwie, ubrania, dzieci, rzeczy, sposób