Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Zakup kominka prócz wyjątkowego nastroju, to także pewne problemy.

Kominek jest dla wszystkich doskonały symbol ciepła rodzinnego. Przy kominku, bardzo często w centralnej części domu, jego mieszkańcy spędzają wiele czasu.
vintage
Napisał: BRITOP Lighting
Na podstawie: BRITOP Lighting


Przy nim zasiadają zakochani, bo daje niepowtarzalny romantyczny nastrój. Rozgrzewa i rozpala najbardziej zmarznięte serca i dłonie. Trzeba wszak mieć na uwadze, iż kominek Zobacz więcej to nie jedynie romantyczne miejsce randek. Jest on również wspaniałym i powszechnym źródłem ciepła dla całego mieszkaniu.


Stawiając dom, jeśli tylko zaistnieją możliwości ku temu, nie wyobrażamy sobie domu bez kominka. Oczywiście, jeśli decydujemy się na budowę kominka trzeba przemyśleć wszystkie za i przeciw. Nie rzadko kominek jest nieużywany, gdyż właściciele niezbyt dokładnie rozważyli jego budowę, zaś minusy jego istnienia przerosły plusy.


mieszkanie
Na podstawie: pixabay.com


Piękno to może jednak w każdej chwili prysnąć jak bańka mydlana gdy szkło kominkowe nie zniesie działania temperatury. Takie szyby w teorii potrafią przetrzymać niezwykle dużą temperaturę. Powinny też znieść dość mocny napór. W trakcie porządkowania szkło (odnośnik do strony) kominkowe nie jest w stanie dać rady uderzeniu. Kominek ze stłuczoną szybą Niezwykle pomocne na szybakominkowa.pl nie może być używany. Szkło należy wymienić. Podstawowym składnikiem szkła jest dwutlenek krzemu SiO2. Im więcej takiego związku, tym szkło jest mocniej wytrzymałe na temperaturę, czynniki chemiczne a także potłuczenia przypadkowe.
Proces wytwarzania takiego typu szkła jest jednak tak kosztowny, że wykorzystuje się go nade wszystko do specjalistycznych celów, np. wytwarzania wysokiej jakości soczewek.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-05 15:35:48
Tagi: dom, szkło, kominek, mieszkań