Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Blog na temat wnętrz zamiast architekta?

Urządzanie dowolnego pomieszczenia jest wyzwaniem. Bez względu na to czy robi to ktoś z doświadczeniem, czy ktoś, kto ma styczność z tym tematem pierwszy raz w życiu. Celem jest zawsze dobre urządzenie pomieszczenia lub całego lokum. Co jednak oznacza dobra aranżacja wnętrz? Jakie kryteria warto wziąć pod uwagę?
Jednak do tych najbardziej trywialnych elementów dochodzą również kolejne, mniej oczywiste. Dobrym przykładem będzie tutaj kolorystyka pokoju. Nie wiele osób zdaje sobie sprawę, iż różne pomieszczenia muszą być inaczej ubarwione. Na przykład w w pokoju do spania powinieneś postawić raczej na barwy, które sprzyjają wypoczynkowi. Nadaje się tutaj jasnoniebieski, zielony czy beże i szarości. Natomiast w salonie można wybrać odważniejsze kolory.

salon
Napisał: Emily May
Na podstawie: http://www.flickr.com
Z drugiej strony trzeba jednak przyznać, że wyposażanie lokum to nie mały koszt. Nawet jeden pokój może pochłonąć bardzo duże środki. Czy wobec tego warto ponosić ryzyko bazując na informacjach w Internecie? Na takie pytanie musisz odpowiedzieć sobie samemu. Warto jednak nadmienić, że na blog o wnętrzach mimo wszystko opłaca się zajrzeć, nawet jeżeli planujesz korzystać z usług projektanta. Z jakiego powodu? Ponieważ możesz w takim wypadku trafniej poznać swoje potrzeby, a także możliwości. Projektant z pewnością będzie miał własną wizję, własny styl i pewne wyrobione metody działania. Jeśli Ty nie zdajesz sobie sprawy z tego czego chcesz, Twoje lokum będzie w stylu projektanta, a nie Twoim. Odpowiada Ci to? Zapewne nie. Dlatego oplaca się zawczasu samemu rozważyć swoją wizję i zaproponować ją profesjonaliście, który dostosuje Twój pomysł do możliwości które daje dane wnętrze.

Kolejna istotna sprawa to konieczność przygotowania wnętrza na przynajmniej kilka lat użytkowania. Zdarza się, że właśnie ukończona aranżacja wnętrz (na tej stronie szybko uzyskasz podpowiedź) nie zawsze robi powalające wrażenie. Może się jednak okazać, że pokochasz ją zdając sobie sprawę z tego, jak komfortowo Ci się porusza po pomieszczeniu. Natomiast te projekty wnętrz (zobacz projekty wnętrz realizacje) (www.pracowniainside.pl/oferta/etapy-projektu/), które zniewalają na pierwszy rzut oka, czasem wydają się mniej udane przy lepszym poznaniu.


Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:20:37
Tagi: kolorystyka, styl, barwy, projektant, architekt, usługi, pomysł, metody, wyposażanie