Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Zatroszcz się o swoich podwładnych! Radzimy jak to osiągnąć

Rozmaite analizy ekonomistów ujawniają, że polscy właściciele przedsiębiorstw nie inwestują w swoich podwładnych. Można to odnotować wyraźnie w płacach – w innych krajach, nawet tych na tym samym poziomie gospodarczym co Polska, są one sporo większe i nieustannie rosną.


fotel
Napisał: Matt
Na podstawie: http://www.flickr.com
A trzeba pamiętać, że wszelkie pieniądze wydane na ulepszanie warunków w pracy mogą dać sowite zyski w przyszłości. To oczywiste, że porządnie wynagradzany i pracujący w przyjaznej atmosferze pracownik charakteryzuje się lepszą efektywnością, niż zmęczony i biedny człowiek.

Kluczowym aspektem jest temperatura miejsca pracy. Jeśli w biurze jest zbyt zimno, zatrudnieni nie będą fokusować się na swoich obowiązkach. Jeżeli temperatura jest za wysoka, efektywność także się zmniejszy. Mądrze jest wyłożyć pieniądze na klimatyzator. Spore znaczenie wykazuje także aromat – w pokoju, w którym czuć wiosenne aromaty kwitnących łąk, pracuje się znakomicie. Wygoda w biurze pracy to nie tylko przyjazne otoczenie, ale także właściwe meble biurowe (np. Surfland). O ile chcesz, by twoi pracownicy nie narzekali na bolące plecy i spięte karki, powinieneś zakupić meble, które zostały wykonane według wskazówek najlepszych specjalistów od ergonomii. Najistotniejszym meblem wydają się odpowiednio wyprofilowane krzesła komputerowe z Surflandu.

Warto jeszcze powiedzieć o pewnym nierzadko olewanym elemencie – o infrastrukturze IT. Ślamazarne sprzęty i regularnie zawieszające się systemy operacyjne to mordęga dla podwładnych. Mądrze jest wyłożyć trochę więcej gotówki i kupić PC wyższej klasy. Nie musi to być straszny wydatek. Zamiast systemów z Microsoftu można zaimplementować darmowe dystrybucje Linuksa, które odznaczają się wyjątkową stabilnością i prostotą użytkowania. Dobrze jest też opłacać fachowców od infrastruktury IT, którzy będą pilnowali, by stacje robocze w firmie funkcjonowały prawidłowe i nie były źródłem frustracji dla zatrudnionych.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2017-12-29 09:19:27
Tagi: zapach, pracownicy, wydatki, systemy