Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Fototapety jako świetny sposób na zaakcentowanie wystroju

Fototapety ponownie powróciły do łask i coraz to częściej możemy dostrzec je w urządzaniu wnętrz. Dobór fototapety nie jest prosty. Pod uwagę powinniśmy wziąć wymiar pomieszczenia, kolor, również fakt, czy na ścianie z tapetą będą ustawione meble.


balustrady
Napisał: http://www.sxc.hu
Na podstawie: http://www.sxc.hu


Do wyboru mamy parę gatunków fototapet, a coraz to częstszym zabiegiem jest przyklejanie grafiki pod szkłem.


pracownicy
Napisał: US Department of Labor
Na podstawie: http://www.flickr.com


Fototapety w kwiaty są atrakcyjnym rozwiązaniem na zaakcentowanie, lub wręcz określenie wystroju wnętrza. Dzieje się tak dlatego, że grafika umieszczona na ścianie ciągnie spojrzenie i aktywizuje wyobraźnię, a dobrze dobrany wzór potrafi świetnie komponować się z każdymi składnikami pomieszczenia. Obecnie wybór szablonów jest na tyle duży, że dopasowanie kolorystyczne i stylistyczne do innych elementów nie stanowi najmniejszego kłopotu. Do tego dochodzi łatwość montażu i przystępność materiałów właściwie na jakikolwiek typ gruntu, co powoduje że jest to często używana ozdoba. Piękna aranżacja fototapetą z kwiatami w pokoju dziennym zapewnia podmuch subtelności kwiecia i czyni, że tapeta idealnie wpasuje się również do sypialni, względnie do pomieszczenia dziewczęcego.
Fototapety laminowane wyrabiane są na podłożu lateksowym. Cechuje je odporność. Jest możliwość je aplikować w każdym pomieszczeniu, nawet pod prysznicem, albo pomiędzy szafkami w kuchni. Jest także optymalnym wyborem do ozdób ściany w salonie, czy sypialni.


Fototapeta winylowa symbolizuje zazwyczaj bazę z flizeliny z domieszką winylu. Posiada ona najbardziej trwały grunt, ale jest droższa i trudniejsza w montażu. Jej plusem jest możliwość wielokrotnego mycia.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:44:04
Tagi: montaż, dekoracji, element, wymiar, materiałów