Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak zaaranżować nieduży pokój młodzieżowy?

Na pokoje dziecięce zazwyczaj przeznaczamy najmniejszy z pokoi w mieszkaniu. Kiedy dziecko wchodzi w wiek szkolny, niewielka przestrzeń zaczyna być problemem.


Razem ze wzrostem dziecka wzrastają także jego potrzeby.


meble
Napisał: Dekoral
Na podstawie: Dekoral


Młody człek chce, by pokój wyrażał jego zestresowania i osobowość. Do tego musi gwarantować wygodne miejsce do odrabiania lekcji a także miejsce na składowanie przybywających rzeczy. W jaki sposób wszystko to uzyskać na niewielkiej powierzchni? Kluczowy będzie dobór a także rozlokowanie mebli.


Jeżeli chodzi o meble do niedużych wnętrz, należy poszukać mebli celowo dedykowanych niedużym pomieszczeniom. Może być to na przykład łóżko piętrowe z biurkiem. Taki mebel pozwala na bardzo dużą oszczędność powierzchni oraz zaspokojenie wszelakich wymogów nastolatka. Kolejna opcja to łóżko na wysokiej skrzyni, w jakiej są przegródki. Dzięki temu zyskujemy dodatkowe schowki. Możemy trzymać w nich przedmioty sezonowe, sportowe bądź obiekty powiązane z hobby dziecka, jak przykładowo modelarstwo. Na koniec pamiętajmy również o wyznaczeniu strefy na odpoczynek oraz przyjmowanie gości. Przyda się zatem mały stolik jak też dodatkowe miejsce do siedzenia dla przykładu w postaci wielkiego miękkiego worka. Wystrój pokoju koniecznie omów z dzieckiem. Pomyślcie o rozwiązaniach dekoracyjnych dzięki jakim będzie mógł wyrazić swoją osobowość, a jednocześnie nie będą zbyt "dziecinne".
Może warto pomalować część ściany farbką tablicowo-magnetyczną, wprowadzić do wnętrza oryginalne oświetlenie, np. popularne cotton balls, upiększyć ścianę oryginalną naklejką lub fototapetą. Możliwości jest mnóstwo.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 12:06:48
Tagi: rzeczy, klej, pokoje, wnętrz, przestrzeń