Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Jak zaaranżować okno w kuchni?

Jak często frapujecie się co zrobić z oknem w kuchni? Dla poniektórych potrafi ono stanowić zmorę aranżacyjną, dla mnie jednak posiadanie wnęki okiennej w kuchni, to duży pozytyw dla wnętrza.


Okno kuchenne, to nie wyłącznie źródło naturalnego światła a także napływu rześkiego powietrza, ale również interesujący element dekoracyjny.


firanki
Na podstawie: http://www.flickr.com
meblościanka
Napisał: noricum
Na podstawie: http://www.flickr.com


W jaki sposób podejść do zagadnienia kuchennego okna - przejdź do strony -, by uzyskać najlepszy rezultat? Poniżej parę wskazówek.


Najważniejszą regułą, jaką warto się pokierować przy aranżacji każdego wnętrza, jest zachowanie spójności stylu. Wystrój wnęki okiennej winien nawiązywać do stylu pomieszczenia i stanowić ozdobne dopełnienie. Dla wnętrz kuchennych ze współczesną zabudową, najodpowiedniejszym podejściem jest pozostawienie nagiego okna. Zwłaszcza, jeśli znajduje się ono pomiędzy sprzętami. To one stanowić będą jego naturalną dekorację. Odsłonięte okno (odnośnik), przyzwoli nam wpuścić przestrzeń do pomieszczenia, dzięki czemu kuchnia wizualnie się powiększy. W minimalistycznym wnętrzu, zbyteczne ozdoby okienne mogą wyłącznie zakłócić harmonię wewnętrzną. Atutem takiej aranżacji będzie jej funkcjonalność - okno łatwo utrzymać w czystości. Drugą koncepcją, dla dekoracji okna w nowoczesnej kuchni, będzie wykorzystanie rzymskich rolet, zrobionych z delikatnego drapowanego materiału. Dobrze sprawdzają się one w wielkich jak też wysokich wnętrzach, gdyż montowane są najczęściej na ścianie nad oknem.


Podczas wyboru takiej opcji, musimy pamiętać o tym, że jeżeli nie posiadamy wystarczająco wysokiego okiennego nadproża, rzymskie rolety, nawet po całkowitym zwinięciu, pozostaną w świetle okna. Doskonałym wyjściem są też firanki.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:44:17
Tagi: firanki, wnętrz, kuchni, efekt, element