Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Szkoła wydaje się być placówką, gdzie nasze maleństwo spędza mnóstwo czasu - nieraz nawet siedzi tam dłużej aniżeli w domu

Szkoła musi być miejscem przyjaznym, a nie odstraszającym. Powinna zachęcać dzieci do tego, by miały ochotę w niej się uczyć. Zatem design (ściany oraz podłogi) musi być tak samo przyjemny, jak nauczyciele.


asprodukt, sauny, spa


dywan do szkoły
Napisał: Didriks
Na podstawie: http://www.flickr.com
W szkole dzieci powinny się uczyć - z takiego założenia wychodzą wciąż niektórzy rodzice i nauczyciele. Jednak instytucja ta dla malucha to drugi dom. W niej spędza większą część swego życia. Zatem szkoła powinna nie tylko wpajać wiedzę, ale powinna być również przyjazna - w szczególności dla maluchów, które jeszcze dość mocno odczuwają tęsknotę za domem. Jeśli mały uczeń z klas 1-3 po zajęciach musi jeszcze iść do świetlicy, to przynajmniej tam powinien czuć się jak w domu - świetlica powinna być dla niego poniekąd domem. To w niej można nie tylko zrobić zadanie domowe pod fachowym okiem nauczycielki, ale strona www jest również szansa, aby się bawić. Przez to, że mnóstwo czasu dzieci spędzają wówczas na podłodze (zwłaszcza chłopcy, kiedy jeżdżą samochodzikami), to musi być położony na niej dywan. Spełni on jednocześnie dwa zadania - będzie ochraniał przed zimnem, ale również doda sali miłego akcentu. Dywan do szkoły może na przykład przedstawiać małe miasto z ulicami oraz domkami, gdzie chłopcy mieli możliwość bawić się autkami, a dziewczynki bawić się w sklep.


Zapewni to dzieciom możliwość do grupowej zabawy z rówieśnikami, ale również uaktywni ich fantazję. Nie zapominajmy jednak, że dywan powinien być wykonany z najwyższej jakości materiałów.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-17 13:10:10
Tagi: miasto, dziecka, moc, domu, miejsce