Dla miłośników pięknych wnętrz I miłośników sztuki

Inspiracje

Strony:

Dla dociekliwych

Video:

Nasi projektanci radzą:

Brytfanny żeliwne

To w czym gotujemy, jest tak samo ważne jak to, z czego gotujemy. Podstawą apetycznych potraw są dobre naczynia do gotowania. Choć dobór stosownych garnków nie jest bezproblemowy, to powinno się w nie zainwestować, jako że przecież chodzi tu o nasze zdrowie.


Każdy kto kucharzy, czy też jest zwolennikiem zdrowej kuchni, z pewnością rozumie zalety brytfanny żeliwnej.


Kluczową zaletą naczyń żeliwnych jest możność rozgrzania ich do wielkich temperatur, co w efekcie polepsza zalety smakowe potraw.


Brytfanny żeliwne umożliwiają równomierne rozprowadzanie ciepła i długie utrzymywanie wysokiej ciepłoty.
Wytwarzane są ekologicznie, bez dodatków syntetycznych, a to sprzyja zdrowemu odżywianiu. Żeliwo rozgrzewa się też do ogromnie znacznych temperatur, co w efekcie poprawia odczucie smakowe potraw.


kuchnie
Napisał: You Tube - Tomasz Szafarek
Na podstawie: http://www.flickr.com
Brytfanny żeliwne wykonane są nie wyłącznie z samego żeliwa, ale także pokrywane są różnymi dodatkowymi warstwami, jakie ubogacają ich wartości użytkowe. Brytfanny żeliwne mogą być pokryte powłoką ceramiczną, albo powłoką emaliowaną.


Brytfanny żeliwne posłużą nie tylko do duszenie i smażenie pokarmów, mają szansę być również stosowane do bezpośredniego podawania pokarmów na stół. Dzięki bogatej ofercie kolorystycznej, zostaną dekoracją każdej kuchni, zarówno dla amatorów kuchni tradycyjnej, jak i współczesnej.


Brytfanny żeliwne powinny być wykorzystywane na różnego rodzaju kuchni, także w piekarniku.


By brytfanny żeliwne mogły służyć przez długie lata, koniecznie powinno się o nie stosownie dbać. Mycie ich nie sprawia trudności, należy jednak mieć na uwadze, aby nie stosować detergentów, bowiem ich aromat mógłby przebyć do żeliwa. Po każdym myciu brytfanny żeliwnej, należy wytrzeć ją do sucha, potem natrzeć olejem jadalnym. Pozostawione wilgotne naczynie jest w stanie korodować.


brytwanny żeliwne
Napisał: Franc Gardiner
Na podstawie: Franc Gardiner
To, że przygotowanie potraw w naczyniach żeliwnych jest właściwe dla naszego zdrowia, nie ulega wątpliwości.


Istotne natomiast jest to co w nich gotujemy.


Nie możemy spodziewać się, że włożenie do naczynia tłustego mięsa stanie się zdrową strawą. Mądrość zezwoli nam przygotowywać zdrowe i pyszne potrawy w brytfannie żeliwnej.

Opublikowany przez Administrator w dniu 2018-01-18 11:14:06
Tagi: kolory, potrawy, zapach, stół